Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Just Cause 3 - Co to jest Commlink i jak go używać?

Sprawdź, do czego służy twój personalny komputer w grze.

W grze masz dostęp do podręcznego komputera, który jest twoim centrum dowodzenia. Aby go uruchomić, po prostu wciśnij Tab. Głównym ekranem jest tu mapa, ale to zaledwie początek z dostępnych funkcji.

Wiele razy podczas gry, zwłaszcza na początku, będziesz okazjonalnie zmuszany do skorzystania z Commlinka. Głównie dlatego, abyś w łatwy sposób poznał zasady jego działania oraz możliwości. Czasami jednak wykonanie niektórych misji, zwłaszcza tych trudniejszych, będzie wymagało skorzystania z konkretnych funkcji komputera.

Na początku Commlink może wydawać się trochę skomplikowany, ale w rzeczywistości to maksymalnie uproszczone i wielofunkcyjne urządzenie, z którym da się zaprzyjaźnić od praktycznie pierwszego użycia. Poniżej opisujemy wszystkie możliwości tego sprzętu.

Okno główne komputera

1. Pierwsza zakładka, czyli Mapa, jest widoczna na powyższym obrazku. Możesz na niej ustawiać punkty nawigacji, sprawdzać co jest do zniszczenia w danej bazie (wcześniej odkrytej) czy mieście, przeczytać wprowadzenia do misji po najechaniu na ich znacznik oraz filtrować te oraz inne informacje.

2. Zrzuty Powstańcze to miejsce, gdzie wybierasz broń główną, dodatkową, specjalną oraz pojazd. Taki zestaw może zostać zrzucony w kontenerze w wybrane miejsce, o ile posiadasz specjalne wskaźniki, nazywane w grze Markerami. Te znajdywać będziesz głównie w bazach wojskowych i wyzwolonych miastach.

Przemierzając piękny świat Just Cause 3 rozglądaj się za białymi kropkami przy różnego typu zabudowaniach. Bardzo często w ten sposób oznaczane są składziki z amunicją czy właśnie markerami do wsparcia.

3. Mody to zakładka, w której będziesz mógł aktywować ulepszenia różnego rodzaju. Aby móc z nich skorzystać, będziesz musiał wykonywać zadania poboczne, które opisujemy w innym rozdziale poradnika.

Znajdziesz tu ulepszenia koncentrujące się na destrukcji wszelkiej maści, materiałach wybuchowych, broni, haka, wingsuita, pojazdów, samolotów i statków. Do odblokowania wszystkich ich będziesz musiał wykonywać różnego rodzaju wyzwania, opisane w prawej części okna.

4. Lista Rekordów to - jak sama nazwa wskazuje - lista przeróżnych rekordów przewidzianych przez twórców. Strzał w głowę z największej odległości, najdłuższy drift, najwięcej przeciwników zabitych jednym granatem to tylko niektóre z nich. Swoje wyniki możesz porównywać z innymi graczami z całego świata lub swoimi znajomymi, którzy również grają w Just Cause 3.

5. Postęp, czyli twoje postępy w grze. Możesz tam sprawdzić ile wykonałeś misji wątku głównego, ile odnalazłeś sekretów, jaką ilość wyzwań ukończyłeś i wiele innych. Gra zbierając to wszystko w całość pokazuje procentowe ukończenie całej produkcji.

Commlink początkowo wydaje się mało potrzebny, ale im dłużej będziesz z niego korzystał, tym bardziej docenisz jego zalety. To nie tylko interaktywna mapa, na której możesz zaznaczyć punkt, do którego chcesz aktualnie zmierzać.

Używając funkcji Zrzuty powstańcze w bardzo szybki i niemal dowolny sposób możesz dozbroić się przed ruszeniem na trudną misję, zaś w Gear Mods wykorzystasz wcześniejsze doświadczenie z wyzwań. To właśnie od nich i wyzwalania miast warto rozpocząć całą grę, ułatwi to w znaczny sposób późniejszą rozgrywkę.

Niewielkie funkcje społecznościowe zawarte w Listy rekordów nie są przydatne praktycznie do niczego, ale dają minimalne wrażenie obecności w świeci gry innych, żywych graczy. Just Cause 3 niestety wciąż nie posiada trybów rozgrywki sieciowej, ale taki dodatek jest z pewnością wartą nadmienienia ciekawostką.

O autorze
Komentarze