Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jubileuszowa wersja PS4 nawiązuje wyglądem do pierwszego PlayStation

AKTUALIZACJA: Limitowana edycja będzie dostępna także w Polsce.

Sony zapowiedziało limitowaną, jubileuszową wersję PS4, nawiązującą wyglądem do pierwszego modelu PlayStation.

Jak dowiedział się Eurogamer, edycja będzie dostępna także w Polsce, w bardzo ograniczonej liczbie. Szczegóły poznamy wkrótce, ale informacje o tym, jak zdobyć konsolę będą pojawiać się od najbliższego piątku w mediach społecznościowych PlayStation Polska, między innymi na Facebooku.

Ogólnie wyprodukowanych zostało tylko 12,3 tys. egzemplarzy, każdy z indywidualnym numerem.

Specjalną edycję ujawniono na imprezie PlayStation Awards 2014, jako część obchodów 20. urodzin pierwszego PlayStation, wydanego w Japonii 3 grudnia 1994 roku.

Opublikowane zdjęcia prezentują szarą obudowę, pokrytą małymi symbolami PS. Jest też specjalna plakietka z numerem i informacją o 20. rocznicy.

W zestawie znajdzie się też pad DualShock 4 i PlayStation Camera w podobnych kolorach.

Sprzedaż w USA i Japonii wystartuje 6 grudnia, gdy Sony rozpocznie imprezę PlayStation Experience 2014 w Las Vegas. Nie wiemy jeszcze, czy w Polsce konsola będzie dostępna także w sklepach.

Z okazji jubileuszu przygotowano także okolicznościowe motywy dla PlayStation 4, PlayStation 3 i PS Vita, do pobrania za darmo.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze