Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Joker 2 oficjalnie powstaje. Poznaliśmy tytuł filmu

Nad projektem pracuje reżyser oryginału.

„Joker” z Joaquinem Phoenixem chwalono za niecodzienne ujęcie postaci największego przeciwnika Batmana. Do tej pory nie było jasne, czy produkcja doczeka się sequela, ale teraz reżyser pierwszej części potwierdził, że prace nad filmem trwają.

Todd Philips, który odpowiada za powstanie poprzedniej odsłony o losach słynnego złoczyńcy, opublikował na Instagramie zdjęcie okładki scenariusza kontynuacji. Jak pisze serwis Hollywood Reporter, wstępna wersja skryptu jest już gotowa.

Fotografia zdradza, że film przygotowywany jest pod nazwą Joker: Folie à deux. Podtytuł odnosi się do tak zwanej paranoi indukowanej - stanu, w którym osoba związana z chorym zaczyna bezkrytycznie traktować urojenia pacjenta.

Niektórzy spekulują, że nawiązanie do wspomnianego zjawiska oznacza, że w kontynuacji zobaczymy nie tylko księcia zbrodni, ale także Batmana. Niewykluczone, że projekt skupi się na relacji łączącej Mrocznego Rycerza ze swoim antagonistą. Inną możliwością jest pojawienie się Harley Quinn.

Nad scenariuszem sequela - podobnie jak w przypadku pierwszej części - pracuje Todd Philips wraz ze Scottem Silverem. Pierwszy z filmowców zapewne ponownie zasiądzie na fotelu reżysera.

To nie wszystko, ponieważ w międzyczasie Joaquin Phoenix opublikował na Instagramie zdjęcie, na którym siedzi i czyta aktualną wersję wspomnianego skryptu nowego Jokera. Tym samym aktor oficjalnie potwierdził, że ponownie wcieli się w tytułową postać.

Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do kin.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze