Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

John Carmack opuszcza id Software

Twórca Doom i Quake zajmie się Oculus Rift.

John Carmack, legendarny programista i współtwórca sukcesów między innymi Doom i Quake na dobre opuścił studio id Software, które zakładał w 1991 roku.

„John Carmack, który wyraża coraz większe zainteresowanie sprawami bez związku z tworzeniem gier, zrezygnował z funkcji zajmowanej w id Software” - napisał w komunikacie dla serwisu IGN Tim Willits, zarządzający studiem.

„Praca Johna nad silnikiem id Tech 5 oraz technologią jest zakończona i jego odejście nie wpłynie na żaden z projektów. Jesteśmy szczęśliwi, mając grupę utalentowanych programistów, którzy pracowali z Johnem i będą w stanie kontynuować tradycję id, tworząc wspaniałe gry na bazie przełomowych technologii.”

„Jako koledzy Johna przez wiele lat, życzymy mu wszystkiego najlepszego.”

Carmack w sierpniu dołączył do firmy Oculus VR, zajmując się rozwojem okularów rzeczywistości wirtualnej - Oculus Rift. Programista pozostał jednak w id Software na bliżej nieokreślonym stanowisku. Powyższy komunikat zdaje się być jednak tylko potwierdzeniem stanu faktycznego.

„John od dłuższego czasu zainteresowany był pracą w Oculus VR i chciał spędzić czas przy tym projekcie” - napisano wtedy w oświadczeniu. „Techniczne wsparcie, jakiego udziela grom id Software, pozostaje niezmienione.”

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze