Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

John Carmack nie wyklucza powrotu do id Software i serii Doom

"Microsoft nie ma do mnie żalu".

John Carmack skomentował wczorajszą informację o przejęciu ZeniMax i Bethesdy przez Microsoft. Deweloper zasugerował, że w przyszłości może wrócić do id Software - studia, którego właścicielem stał się koncern z Redmond.

„Świetnie! Myślę, że Microsoft jest dobrą firmą dla marek z branży gier. Nie mają do mnie żalu, więc może będę mógł ponownie zaangażować się w rozwój niektórych moich starych tytułów” - napisał słynny programista na Twitterze.

Carmack jest jednym z założycieli id Software i współtwórcą takich serii, jak Doom i Quake. Mężczyzna odszedł z zespołu w listopadzie 2013 roku po tym, jak kilka miesięcy wcześniej dołączył do Oculus VR.

Wspominając o „żalu” programista odniósł się do napiętych stosunków z byłym pracodawcą. W 2014 roku ZeniMax - właściciel wymienionego studia - oskarżył dewelopera i twórców gogli Oculus Rift o przywłaszczenie sekretów handlowych swojego poprzedniego zespołu kradzież dokumentów i wiedzy technicznej, związanej z rzeczywistością wirtualną.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły