Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jeż Sonic nie powiedział jeszcze ostatniego słowa

Nowa - lepsza - gra w 2017 r.

Sega zapewnia, że stawia teraz na jakość. Efektem takiego odświeżonego podejścia będzie między innymi nowa odsłona przygód jeża Sonica, obchodzącego właśnie 25. urodziny.

Sonic i przyjaciele

- Chcemy wydawać świetne produkcje dla wszystkich graczy i to będzie naszym głównym wyzwaniem w przyszłości: upewnienie się, że nasze tytuły są świetne - przyznał Takashi Iizuka, zaangażowany w cykl platformówek od czasów drugiej odsłony, w rozmowie z magazynem MCV (dzięki, Videogamer).

Pierwszym krokiem ku wyższej jakości ma być już debiutujące we wrześniu Sonic Boom: Fire & Ice na Nintendo 3DS. Prace przedłużono o rok, co ma świadczyć o przywiązaniu do szczegółów.

- Opóźniliśmy premierę o rok, czego Sega tradycyjnie nie robi. Ale to skupienie się na jakości ma przywrócić Sonica w miejsce, które zajmował w przeszłości - dodał Ivo Gerscovich, zajmujący się licencjami japońskiej firmy.

Wydawca ma dla sympatycznego jeża szersze ambicje, chcąc zamienić go w „ikonę rozrywki, a nie tylko gier”. W związku z tym powstaje też film, a w planach jest „więcej zapowiedzi”.

Tymczasem w przyszłym roku ukaże się kolejna produkcja, co Iizuka ogłosił podczas obchodów 25. rocznicy serii. Więcej detali poznamy na specjalnej imprezie w San Diego, zaplanowanej na 22 lipca.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze