Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jest pierwszy rekord. Nowa Zelda ukończona w półtorej godziny

Gracz jest pewny, że wynik szybko zostanie pobity.

Speedruner Gymnast86 opublikował pierwszy oficjalny rekord przejścia Legend of Zelda: Teras of the Kingdom w jak najkrótszym czasie. Udało mu się to w nieco ponad półtorej godziny, nie korzystając przy tym z bonusów oferowanych przez użycie figurek Amiibo. Opublikował także poradnik dla przyszłych speedrunerów.

Jak pokazał gracz w swoim filmie na platformie YouTube przejście wątku fabularnego zajęło mu dokładnie 1 godzinę, 34 minuty i 33 sekundy. Kilka dni później zdołał jeszcze poprawić swój wynik o całe dwie sekundy. W osobnym materiale Gymnast86 podzielił się wskazówkami i sztuczkami, które pomogły mu osiągnąć taki wynik. Zaznaczył jednak, że bardziej optymalne techniki pojawiają się cały czas, więc film w ciągu kilku dni będzie już najpewniej nieaktualny.

UWAGA: poniższy materiał zawiera spoilery z kampanii fabularnej Legend of Zelda: Teras of the Kingdom.

Speedruner zauważył przede wszystkim, że wiele sztuczek używanych przy przechodzeniu na czas Breath of the Wild nie mogą zostać zastosowane w nowej odsłonie. „Z tego, co wiemy, prawie żaden z glitchy możliwych do użycia w Breath of the Wild nie znalazł się w Tears of the Kingdom. To nie znaczy, że nigdy nie będą możliwe do wykonania, ale po prostu znane nam metody ich aktywacji nie będą działać” - powiedział YouTuber.

Gymnast86 zauważył też, że dużym problemem może być liniowe i na ten moment niemożliwe do pominięcia wprowadzenie do gry, którego przejście w jego przypadku zajęło aż 42 minuty. Dobra dla speedrunerów wiadomość jest taka, że po jego ukończeniu możliwe staje się udanie prosto do ostatniego bossa, a problemem jest jedynie brak odpowiedniego ekwipunku - na to jednak speedrunerzy zapewne szybko znajdą odpowiednie metody.

Obecnie strona Speedrun.com nie przyjmuje jeszcze zgłoszeń z Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - tabela wyników zostanie otwarta 26 maja. Jeśli natomiast chodzi o wyniki z Breath of the Wild, to obecny rekord należy do gracza o pseudonimie Player5 i wynosi 23 minuty i 42 sekundy z użyciem Amiibo. Można więc oczekiwać, że speedrunnerzy nowej odsłony wkrótce osiągną podobne wyniki.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze