Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jesienna aktualizacja oprogramowania PlayStation 4 dostępna 28 października

Share Play, YouTube i polskie komendy.

Sony poinformowało, że 28 października opublikuje aktualizację oprogramowania PlayStation 4, określaną jako „2.00” lub „Masamune”.

Dostępne kolory tła

Sporych rozmiarów patch wprowadzi szereg istotnych usprawnień, takich jak na przykład Share Play. Funkcja ta będzie miała dwa zastosowania. Pierwsze polega na przekazaniu przyjacielowi kontroli nad grą.

„Znajomy zobaczy twój ekran i przejdzie etap, z którym miałeś problemy. Nie możesz poradzić sobie w The Last of Us: Remastered z fragmentem, w którym wisisz do góry nogami? Skorzystaj z pomocy” - wyjaśnia producent.

Share Play pozwoli także zaprosić do wspólnej zabawy - kooperacji lub rywalizacji - znajomego, który nie posiada własnego egzemplarza danej gry. Warunek jest jeden - obydwaj użytkownicy muszą być abonamentami PlayStation Plus. Zastosowanie tej opcji będzie zależało od producentów gry.

Jesienna aktualizacja wprowadzi także dedykowaną aplikację serwisu YouTube czy możliwość odtwarzania własnej muzyki z napędów USB - w formatach.mp3, mp4, .m4a i .3gp. Plików nie będzie można kopiować na dysk twardy konsoli.

Knack wiecznie żywy

Inne wprowadzane innowacje to funkcja zmiany barwy ekranu startowego. Dostępnych będzie siedem kolorów: złoty, niebieski, czerwony, zielony, fioletowy, różowy i szary.

Usprawnień doczekają się opcje związane z transmitowaniem rozgrywki na żywo oraz wyszukiwarka znajomych, gdzie pojawią się rekomendacje.

Konsola wyświetli ostatnio używane aplikacje i gry, by ułatwić szybki powrót. W planach jest także więcej nawigacji: według typu czy alfabetycznie.

Producent przygotuje szersze wsparcie dla komend głosowych, w tym dla poleceń w języku polskim. W planach jest też łatwiejsze dodawanie gier z PlayStation Plus do biblioteki oraz możliwość kopiowania danych na pamięci USB jako kopie bezpieczeństwa.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze