Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jeff Willms po raz drugi z rzędu najlepszym graczem w klasyczne Donkey Kong

Wraca do domu bogatszy o 4,5 tys. dol.

Po raz drugi z rzędy Mistrzostwa Świata w Donkey Kong wygrał 23-letni Jeff Willms z Kanady, uzyskując w klasycznej grze z 1981 roku 1096200 punktów.

Na drugim miejscu uplasował się Ross Benziger z wynikiem gorszym o ponad 29 tys. punktów. Dopiero na trzecim miejscu trzydniowe zawody ukończył dr Hank Chien, chirurg plastyczny z Nowego Jorku. Ten ostatni zawodnik pobił w przeszłości wynik wszechczasów w skakaniu nad beczkami i wspinaniu się na drabiny - 1138600 punktów.

Zawody Kong Off 3 odbyły się już po raz trzeci, a zwycięzca zgarnął pulę w wysokości 4,5 tys. dol., fundowaną przez Coors Light i Red Bull.

Klasyczny Donkey Kong ukazał się w 1981 za sprawą Nintendo i Shigeru Miyamoto. To właśnie w tym tytule po raz pierwszy pojawił się Mario, znany jeszcze jako Jumpman. Bohater ratował Lady (teraz znana jak Pauline) z rąk tytułowego goryla.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze