Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jedna z najlepszych serii mobilnych w historii zmierza na PC

W nowej perspektywie.

The Monument Valley, uznawane często za jedne z najlepszych gier mobilnych w historii, ukaże się na PC (na Steamie), w wydaniach pod nazwą Panoramic Collection.

Jest zestaw zawierający pierwszą część, sequel oraz DLC: Forgotten Shores i Ida's Dream (dla „jedynki”), oraz The Lost Forest (do „dwójki”). Możliwy będzie także zakup osobno, nieco drożej. Premiera 12 lipca.

Twórcy ze studia ustwo games dostosowali produkcje na duże ekrany, w tym do formatu 21:9. Stąd zapewne „panoramiczny” podtytuł.

Obie części Monument Valley mają podobne założenia. Wcielamy się w bohaterkę, która przeskakuje po etapach zbudowanych z transformującej, geometrycznej architektury.

Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, na planszach, które pozornie nie oferują wyjścia. Manipulujemy platformami czy filarami, by znaleźć przejście i przedostać się na drugą stronę.

Gry zdobyły łącznie 29 znaczących nagród od premiery w 2014 roku, z liczbą pobrań na urządzeniach mobilnych przekraczającą 100 milionów. Na spory wzrost popularności przełożyła się choćby drobna „rola” w serialu „House of Cards” w 2015 roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze