Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rune Factory 4 jednak ukaże się w Europie

Premiera 11 grudnia, tylko na 3DS.

Japońskie RPG dla fanów rolnictwa - Rune Factory 4 - jednak ukaże się w Europie, pomimo wcześniejszej zapowiedzi o anulowaniu takich planów.

Premierę zaplanowano na 11 grudnia, a cenę ustalono na 30 euro (ok. 125 zł), tylko w dystrybucji cyfrowej na Nintendo 3DS.

W styczniu informowaliśmy, że Rune Factory 4 jednak nie trafi do Europy, a przyczyną było zapewne zamknięcie studia odpowiedzialnego za grę - Neverland. Co się zmieniło?

„Staraliśmy się zrealizować te plany. Nie wszyscy twórcy z oryginalnego zespołu deweloperskiego byli dostępni, więc musieliśmy znaleźć dodatkową pomoc dla wersji PAL” - wyjaśnia wydawca, firma MarvelousAQL. „Po drodze natrafiliśmy na pewno komplikacje, ale ostatecznie udało się je pokonać.”

W Rune Factory 4 wcielamy się w księżniczkę lub księcia z Norad. Naszym zadaniem jest przywrócenie dobrobytu w mieście Selphia. Twórcy przygotowali setki przedmiotów, roślin, broni i ekwipunku. Nie zapomniano nawet o smokach i możliwości zawarcia małżeństwa.

Seria Rune Factory powstała w 2006 roku za sprawą Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon, jako rozgrywający się w świecie fantasy spin-off marki Harven Moon. Rune Factory 4 debiutowało w Japonii w lipcu ubiegłego roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze