Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Japońskie miecze - mod do XCOM 2

Broń wzorowana na samurajskich mieczach.

Kiedy zainteresujemy się rozwojem potraktowanych po macoszemu mieczy, wypadałoby spróbować zainstalować nowe rodzaje broni białej. Co prawda też mieczy, ale całkiem odmiennych. Mod o którym mowa, dodaje do gry miecze inspirowane dalekim wschodem, a dokładniej orężem samurai. Katana i wakizashi (krótka katana), w różnych wariantach, powstały jako całkiem nowe modele w rękach wprawnego moddera. Dzięki temu możemy cieszyć oko nową bronią do walki w zwarciu.

Mod dodaje do gry kilka rodzajów nowej broni, jak na przykład plazmowa czy energetyczna katana. Specyficzny wygląd poszczególnych przedmiotów nie pozostawia wątpliwości, który miecz ma jakie właściwości. Dodatkowo wszystkie ostrza są inne. Przykładowo, plazmowa katana zadaje 6 obrażeń, ma 3 punkty przebijania i 1 do niszczenia pancerza, kiedy zwykła katana zadaje nieco mniej obrażeń, ale oferuje bonusy do celności i krytycznych obrażeń oraz do mobilności.

Żeby korzystać z moda nie trzeba wcale zaczynać gry od początku. Wystarczy po aktywacji uruchomić stary zapis, żeby cieszyć się nową bronią. Niestety procesu nie da się odwrócić i jeśli chcemy odinstalować miecze, stan gry się nie odnowi. Pamiętajmy o tworzeniu kopii.

Spis treści

 1. Wersja moda
 2. Zawartość moda
 3. Czego potrzebujesz - wymagania
 4. Pliki i instalacja
 5. Autor

1. Wersja moda

0.5.1 (stan na 29.02.2016)

2. Zawartość moda

 • Nowe miecze samurajskie. 3 rodzaje katany i 1 wakizashi.

3. Czego potrzebujesz

Do poprawnej instalacji i działania moda potrzebujesz:

 • Pełnej wersji gry XCOM 2 na PC.

4. Pliki i instalacja

Pamiętaj, że instalowanie modów to ingerowanie w pliki gry. Często wprowadzamy nieodwracalne zmiany, które mogą popsuć nam grę. Wszelkie modyfikacje stosujemy na własną odpowiedzialność. Upewnij się przed instalowaniem moda, że utworzyłeś kopię zapasową plików i zapisów gry (save'ów) - gdyby coś poszło nie tak.

 1. Pobierz plik ze strony moda.
 2. Wypakuj pobrany plik.
 3. Przenieś wypakowaną zawartość do katalogu \Steam\steamapps\common\XCOM 2\XComGame\Mods\. Jeżeli katalog nie istnieje - utwórz go.
 4. Aktywuj mod przy uruchamianiu gry.

Mod jest również dostępny na platformie Steam Workshop. Wystarczy go „zasubskrybować” i aktywować przy uruchamianiu gry.

5. Autor

vblanco
Strona moda w serwisie nexusmods.com
Strona moda w serwisie Steam Workshop


Powrót do spisu treści: Mody do XCOM 2 - kompletna baza aktualnych modyfikacji

O autorze

Jakub Pyrka

Contributor

Komentarze