Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Japoński twórca horrorów Junji Ito współtworzył Silent Hills

Razem z Kojimą i del Toro.

Wielu fanów było rozczarowanych, gdy Konami zdecydowało się na anulowanie horroru Silent Hills. Rozczarowanie odżywa na nowo, ponieważ produkcja potencjalnie mogła być nawet lepsza niż oczekiwano.

Zaangażowany w prace reżyser Guillermo del Toro ujawnił w serii wpisów na Twitterze, że za projekt współodpowiedzialny był nie tylko sam Hideo Kojima, ale także ceniony japoński twórca mangi w konwencji horroru - Junji Ito.

Jego najsłynniejsza prace to zapewne seria „Tomie”, opowiadająca o nieśmiertelnej dziewczynie, która doprowadza kolejnych adoratorów do szaleństwa. Jest też nie mniej interesująca opowieść „But Gyo” o rybie kontrolowanej przez inteligentną bakterię.

Sam del Toro zapewnia, że jest wielkim fanem:

Konami potwierdziło anulowanie Silent Hills w kwietniu 2015 roku, po tym jak informacje ujawnił aktor Norman Reedus, który miał wcielić się w główną postać horroru.

„Konami jest zaangażowane w rozwój marki Silent Hill, ale projekt Silent Hills tworzony przez Guillermo del Toro i przy udziale Normana Reedusa nie zostanie ukończony” - poinformowano w krótkim oświadczeniu.

Z sieci PlayStation Network usunięto także P.T., czyli interaktywny teaser, mając dać graczom pogląd na to, jaka będzie pełna wersja produkcji.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze