Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

James Cameron krytykuje bohaterów Marvela i DC Comics. „Zachowują się jak studenci”

Przyznał reżyser filmów „Avatar”.

James Cameron, popularny reżyser i scenarzysta filmów „Avatar”, skrytykował produkcje superbohaterskie od Marvel Studios i DC Comics. Trzykrotnemu zdobywcy Oscara nie spodobała się zwłaszcza narracja, z jaką buduje się postacie w tego rodzaju kinie.

- Kiedy patrzę na te wielkie spektakularne filmy Marvela i DC, to nie ma znaczenia, ile lat mają bohaterowie, wszyscy zachowują się tak, jakby byli na studiach - stwierdził filmowiec w rozmowie z The New York Times.

- Mają związki, ale tak naprawdę nie mają. Nigdy nie robią przerwy w zawodzie z powodu dzieci. Nie posiadają rzeczy, które naprawdę nas jako ludzi ugruntowują i dają nam moc, miłość i cel. Te postacie tego nie doświadczają i myślę, że to nie jest odpowiednia droga do kręcenia filmów.

Najnowszy film Camerona „Avatar: Istota wody” już 16 grudnia w kinach

Przypomnijmy, że James Cameron to niejedyny uznany reżyser, któremu nie przypadły do gustu widowiska superbohaterskie. W 2019 roku Martin Scorsese, autor takich hitów jak „Irlandczyk”, „Wilk z Wall Street”, „Taksówkarz” czy „Chłopcy z ferajny”, powiedział słowa, które odbiły się szerokim echem w mediach.

- Nie oglądam produkcji Marvela. Próbowałem, ale to nie jest kino. Szczerze mówiąc, jedyne, do czego mogę je porównać, to parki rozrywki. To nie jest kino ludzi starających się przekazać emocjonalne, psychologiczne doświadczenia człowieka innym - wyznał reżyser magazynowi Empire.

O autorze
Komentarze