Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jak zaktualizować starsze kopie BioShock, BioShock 2 na Steamie

Trzeba znaleźć pudełka.

Posiadacze komputerów osobistych będą mogli wkrótce zaktualizować posiadane egzemplarze BioShock i BioShock 2 w ramach premiery BioShock: The Collection, choć potrzebują dowodu zakupu gry.

No Gods or kings - only remasters

Jeśli mamy te dwa tytuły w bibliotece na Steamie, nie musimy przejmować się paragonami i pudełkami - upgrade do wersji zremasterowanej będzie automatyczny i darmowy.

Jeśli jednak kupiliśmy fizyczne wersje z czasów „cenionej” aplikacji Games for Windows Live, czeka nas nieco więcej kombinowania i problemów. Były one sprzedawana także w Polsce.

W przypadku BioShock 1 - liczącego już dziewięć lat - trzeba wysłać dowód zakupu gry do pomocy technicznej firmy 2K Games. Nie jest do końca jasne, o jakim dowodzie mowa, ale powinno wystarczyć zdjęcie pudełka z widocznym kluczem.

W przypadku BioShock 2 jest prościej, ponieważ wymagany jest tylko kod Games for Windows Live. Ciąg (pięć sekcji po pięć znaków) wystarczy aktywować na Steamie, jak każdą inną grę pudełkową. Automatycznie dostaniemy też DLC.

Co ważne, druga odsłona serii nie otrzyma wsparcia dla polskiej wersji językowej na Steamie.

Zobacz: BioShock - Poradnik, Solucja

Warto też przypomnieć, że BioShock Infinite nie jest w żaden sposób odświeżane na PC, ponieważ ta gra z 2013 roku spełnia standardy współczesnej oprawy graficznej.

BioShock: The Collection ukaże się w najbliższy czwartek - 15 września - także na PS4 i Xbox One.

Za odświeżenie serii odpowiadają deweloperzy ze studia Blind Squirrel Games. Obiecują poprawioną jakość tekstur, większą liczbę detali otoczenia, lepsze oświetlenie, a także rozdzielczość 1080p i maksymalnie 60 klatek na sekundę na konsolach.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze