Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jak zacząć DLC Ashes of Ariandel w Dark Souls 3

Dodatek już dostępny.

Dodatek Ashes of Ariandel do Dark Souls 3 jest już dostępny na PC, PS4 i Xbox One. Rozszerzenie można zakupić osobno lub pobrać w ramach przepustki sezonowej.

Dostęp do treści z DLC uzyskujemy stosunkowo wcześnie, lecz deweloperzy z odpowiedzialnego za prace studia FromSoftware zapewniali w przeszłości, że do zabawy rekomendują co najmniej 80. poziom doświadczenia, czyli całkiem zaawansowaną postać.

Pogoda jak za oknem

Aby zobaczyć nowości, należy udać się do Katedry Głębin, do ogniska Kapliczka Oczyszczania, zaraz po drodze po wkroczeniu do lokacji. Przed ołtarzem spotkamy klęczącą postać, której wcześniej tu nie było. Dostaniemy od niej przedmiot umożliwiający wejście do Malowanego Świata.

W celu rozpoczęcia DLC możemy wrócić tu w dowolnym momencie, także po pokonaniu ostatniego bossa.

Ashes of Ariandel to nie tylko nowe atrakcje dla samotnych postaci, ale także lokacja Hollow Arena. Mapa przeznaczona jest do pojedynków między graczami, w których udział bierze maksymalnie sześć osób, podzielonych na dwie drużyny.

Rozszerzenie oferuje kolejne rodzaje przeciwników - między innymi wilki, kobiety-drzewa, a także insekty-szkielety o rozmiarach człowieka. Pojawia się co najmniej jeden boss - w tym rycerz o imieniu Champion's Gravetender. Nie brakuje także dodatkowego wyposażenia.

Premierę drugiego DLC wyznaczono na początek przyszłego roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze