Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jak odblokować obraz w 60 klatkach na sekundę w The Evil Within na PC

Oraz inne pomocne komendy.

Horror The Evil Within działa na PC domyślnie w 30 klatkach na sekundę, a wyższą wartość odblokować można tylko za pomocą komend deweloperskich, wpisywanych w konsoli. Na oficjalnym forum dyskusyjnym opublikowano spis ważnych poleceń.

Aby włączyć konsolę, należy uruchomić tytuł na Steamie z parametrem „+com_allowconsole 1” wpisanym w zakładce z opcjami startowymi. Podczas gry wystarczy już tylko nacisnąć klawisz Insert.

Komenda odblokowująca liczbę klatek na sekundę to „R_swapinterval (liczba)”. Odpowiednie wartości znaleźć można poniżej:

  • -2: domyślna wartość 30 FPS
  • -1: ograniczenie do 60 FPS
  • 0: brak ograniczeń

Inne interesujące polecenia konsoli to „God” do włączenia nieśmiertelności, „Noclip” do przechodzenia przez ściany, „G_infiniteammo” zapewniające nieskończoną amunicję, „G_stoptime 1” zatrzymujące czas czy „Toggledebugcamera” do swobodnego poruszania kamerą.

Za pomocą komendy „R_forceaspectratio (liczba)” zmienić można proporcje obrazu. Wartość 2,5 to domyślne ustawienia w „filmowym” 2.35:1, a pełny ekran zapewni 1,8 lub 2, usuwając czarne paski na dole i na górze ekranu.

Komendy wpisujemy bez cudzysłowu. The Evil Within debiutuje dzisiaj na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. Podsumowanie pierwszych recenzji opublikowaliśmy dzisiaj rano.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze