Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jacek Rozenek odzyskał mowę. Głos Geralta z serii Wiedźmin dziękuje fanom za wsparcie

Nagranie ze szpitala.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Jacek Rozenek przeszedł udar mózgu, w wyniku którego nie może swobodnie się poruszać, a także utracił mowę. Teraz do sieci trafiło nagranie, w którym aktor dziękuje fanom za wsparcie.

Polski głos Geralta z Rivii w w grach studia CD Projekt Red wciąż przebywa w szpitalu i ma trudności z mówieniem, ale zdołał przekazać kilka słów. Film jest dostępny na Instagramie, na koncie Adrianny Biedrzyńskiej - koleżanki Rozenka z planu serialu „Barwy Szczęścia”.

Klatka z materiału. Źródło: Instagram

- Cześć. Pracuję nad kolejnym odcinkiem - powiedział Jacek Rozenek, pokazując scenariusz nadchodzącego epizodu „Barw Szczęścia”. - Dziękuję za wsparcie, do zobaczenia - dodał.

Według nieoficjalnych informacji, jeszcze niespełna tydzień temu prawa część ciała aktora była niemal całkowicie sparaliżowana, a Rozenek nie wstawał nawet do toalety.

Aktor użyczył głosu Białemu Wilkowi we wszystkich grach z serii Wiedźmin od CD Projekt Red - włącznie z karcianką Gwint - a także innych produkcjach, jak chociażby Diablo 3, Hearthstone czy Dragon Age: Początek.

Rolę Geralta uznaje się powszechnie za jedną z najlepszych polskich kreacji dubbingowych w historii gier wideo.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze