Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Interplay wyprzedaje licencje

Descent! Earthworm Jim! Freespace! MDK! Kingpin!

Interplay wystawiło na sprzedaż swoje gry - oraz prawa do nich. Firma ogłosiła wyprzedaż większości posiadanych licencji, co obejmuje ponad 70 tytułów oraz sporo postaci.

Zasłużona korporacja z USA może pochwalić się prawami do wielu dobrze znanych, lecz nieco zapomnianych produkcji, jak Earthworm Jim, Freespace, Giants, Kingpin, Messiah, MDK, Run Like Hell, Sacrifice, Battlechess, Clayfighter, Dark Alliance czy Descent.

Warto pamiętać, że dzisiejsze Interplay nie jest tą samą firmą, która wydała w przeszłości Baldur's Gate czy Fallout. Teraz studio nie zajmuje się już produkcją, a właśnie udzielaniem licencji na swoje marki - za odpowiednią opłatą.

W październiku 2015 roku Descendant Studios wydało Descent: Underground na Steamie, po pozyskaniu prawa od Interplay. Na początku poprzedniego roku ogłaszano też remaster bijatyki ClayFighter, ale zakończyło się na planach.

Po miesiącach milczenia, firma Interplay powróciła z nowym projektem w grudniu 2014 roku - na Kickstarterze rozpoczęto wtedy zbiórkę pieniędzy na grę planszową Freespace. Nie udało się, a kampanię wkrótce anulowano.

Ostatnia premiera tej firmy to Freespace 2 na Steamie, w czerwcu 2014 roku. Wcześniej wydano też Descent: Freespace i Descent 3. W marcu w programie Early Access opublikowano Battle Chess: Game of Kings, ale gracze narzekali na brak aktualizacji.

Interplay powstało w 1983 roku za sprawą Briana Fargo, obecnego prezesa inXile Entertainment. W przeszłości firma odnosiła wielkie sukcesy za sprawą gier RPG takich jak Fallout, Planescape: Torment czy Baldur's Gate. W 2006 roku ogłoszono bankructwo. Wtedy sprzedano też największe licencje.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze