Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Internet Explorer odchodzi w niepamięć. Microsoft przypomina o końcu wsparcia dla przeglądarki

Już w czerwcu.

Microsoft przypomina o zbliżającym się końcu wsparcia dla Internet Explorer 11. Przeglądarka przestanie działać w klasycznej formie 15 czerwca.

Plany wycofania słynnego programu ujawniono już w maju ubiegłego roku, ale teraz koncern z Redmond zaktualizował FAQ, przypominając użytkownikom o zbliżającym się przejściu kultowej przeglądarki na „emeryturę”.

Wsparcie dla Internet Explorer 11 zakończy się 15 czerwca i wówczas rozpocznie się proces jego wyłączania. Microsoft przygotowuje aktualizację, która dezaktywuje przeglądarkę w formie standardowej aplikacji.

Co to oznacza dla użytkowników? Formalnie IE11 nie zostanie usunięte z komputera, nie zniknie też ikona programu w Menu Start, choć pozostanie skrót na pasku zadań. Przy próbie uruchomienia przeglądarki, PC przekieruje nas do Microsoft Edge.

Koniec wsparcia dla przeglądarki w formie aplikacji nie oznacza, że przestanie działać tryb Internet Explorer w Edge. Koncern wyłączy opcję, ale dopiero za kilka lat - w większości wersji Windows 10 i 11 w 2029 roku (na starszych systemach w styczniu 2023 roku).

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze