Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Intel przez przypadek ujawnił dane karty graficznej Arc

Pierwsze szczegóły.

Intel opublikował materiał wideo na temat aplikacji Arc Control, stanowiącej centrum sterowania kart graficznych tego producenta. Wydaje się, że „przypadkowo” ujawniono nieco szczegółów na temat flagowego modelu GPU.

Rodzina Arc zadebiutowała pod koniec marca w laptopach, lecz latem ma trafić także do desktopów, w „pełnoprawnym” wydaniu. Szczegóły na temat specyfikacji są skąpe – a raczej były.

Materiał wideo oferuje bowiem kilka ujęć z sekcji monitorowania aplikacji Arc Control, przypominając w zamyśle – jak się wydaje - GeForce Experience od Nvidii. Obserwujemy więc kartę pobierającą 175 W przy 99,57 procent obciążenia.

To pierwsza wskazówka. Druga to taktowanie: 2250 MHz dla układu graficznego oraz 1093 dla pamięci VRAM.

„Tajne” dane

Bazując na takich wartościach, serwis 3D Center szacuje, że nadchodzący układ od Intela plasuje się gdzieś pomiędzy Radeonem RX 6700 XT od AMD i GeForce RTX 3070 Ti od Nvidii. Nie jest to więc szczególnie potężne urządzenie.

To na razie tylko spekulacje i nie znamy jeszcze kompletnych, oficjalnych danych. Nie wiem też, czy faktycznie mamy do czynienia z najsilniejszym modelem, lecz 3D Center sądzi, że tak właśnie jest.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze