Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Integracja Xbox One z telewizorami obarczona w Europie problemami z płynnością

Wszystko przez sygnał w 50 Hz.

Szeroko reklamowana integracja konsoli Xbox One z telewizorami jest na terenie Wielkiej Brytanii i kontynentalnej Europy obarczona pewnymi problemami z płynnością.

Jak informuje serwis HDTVTest.co.uk, przeprowadzone testy wskazują, że po podłączeniu konsoli do dekoderów przez kabel HDMI obraz co jakiś czas „zacina się”.

Sygnał telewizyjny w Europie nadawany jest w częstotliwości 50 Hz, tymczasem Xbox One wyświetla obraz zgodnie z amerykańskim standardem 60 Hz, co powoduje, że co szósta klatka jest automatycznie duplikowana, tworząc wrażenie zacinającego się lub „przeskakującego” obrazu.

„Jeśli opublikowane wiadomości są prawdziwe, oznacza to spory problem dla Microsoftu” - uważa redaktor działu Digital Foundry. „Wyświetlanie wideo 50 Hz w 60 Hz oznacza duplikowanie co szóstej klatki, przez co tworzy się wyraźne zacinanie lub przeskakiwanie na części materiału - belkach z wiadomościami w kanałach informacyjnych czy podczas szybkich przejść kamer w telewizji, filmach lub podczas transmisji sportowych.”

„Nie ma łatwego rozwiązania tego problemu. Podniesienie liczby klatek na sekundę z poziomu konsoli prawdopodobnie przełożyłoby się na pogorszenie jakości obrazu.”

„Łatwiejsze byłoby zablokowanie interfejsu użytkownika do 50 Hz gdy elementy z TV są wyświetlane na ekranie, a następnie powrót do 60 Hz podczas gry, ale takie przejście nie byłoby wystarczająco płynne, by sprostać obiecywanej wizji Microsoftu.”

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze