Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Inside - etap 5: Metro

Wskazówki, odblokowywanie narzędzi, handel nieruchomościami.

Metro to piąty etap gry Inside. Nie jest zbyt długi i nie ma tu żadnych ukrytych sekretów. Czeka Cię za to nieco kombinowania z wodą oraz trochę niebezpieczeństw.

Metro: opis przejścia

Ten etap rozpoczyna się w pomieszczeniu z czerwonym przełącznikiem. Po jego uruchomieniu, w sąsiednim pomieszczeniu spadnie poziom wody, a drzwi do niego staną otworem.

Za drzwiami będzie kolejny czerwony przełącznik. Uruchomienie go podniesie poziom wody. Zaczekaj, aż wypełni ona całe pomieszczenie, a następnie zanurkuj i uruchom przełącznik raz jeszcze, by spuścić wodę.

Gdy tylko jej poziom zacznie opadać, płyń jak najszybciej do góry i w prawo, by znaleźć się na podwyższeniu.

Przejdź przez drzwi do ciemnego pomieszczenia. Na jego końcu znajdziesz paletę. Przewróć ją i przeciągnij z powrotem do pomieszczenia, z którego przed chwilą udało Ci się tu wejść.

Ustaw paletę tuż pod wiszącym z sufitu łańcuchem, a następnie zeskocz na dół i wciśnij przełącznik, by napełnić pomieszczenie wodą.

Dzięki palecie można doskoczyć do łańcucha i wspiąć się po nim na górę. Kiedy to zrobisz, idź dalej w prawo. Zobaczysz światło reflektora – nie możesz znaleźć się na widoku.

Kiedy tylko zauważysz, że światło oddala się od Ciebie, szybko zejdź na dół i ustaw się pod znajdującą się pod sufitem rurą tak, by znaleźć się w cieniu, gdy światło zacznie wracać w Twoim kierunku (1).

Zadanie polega na tym, by w momencie, gdy reflektor oświetla przeciwną stronę dachu, podbiec szybko do okrągłej dźwigni po prawej (2) i przy jej pomocy opuścić klatkę z więźniami (3).

Czynność trzeba powtórzyć kilka razy, aż klatka znajdzie się w zasięgu skoku. Najlepiej zaczekać, aż światło zacznie przesuwać się w lewo i wtedy szybko podbiec do dźwigni, a gdy zacznie wracać – schować się w cieniu rury. Do zadania trzeba podejść spokojnie i cierpliwie.

Kiedy klatka znajdzie się na odpowiedniej wysokości, możesz do niej wskoczyć i wyjść drugą stroną. Idź dalej w prawo, uważając na światła. Chowaj się w cieniu, aż zobaczysz czerwony właz.

Kiedy drugi reflektor zacznie przesuwać się w prawo, szybko podbiegnij do włazu, otwórz go i zeskocz na dół. Powinno Ci się udać zrobić to od ręki.

Gdy znajdziesz się w pomieszczeniu poniżej, kontynuuj w prawo, zeskakując do dziury w podłodze po wystającej z prawej strony belce.

Na dole złap się łańcucha i zejdź po nim jeszcze niżej do tunelu metra. Podążaj w prawo.

W pewnym momencie zobaczysz w oddali trzy psy. Zaraz po tym, jak wpadniesz do wody i wyjdziesz z niej na suchy grunt, jeden z psów zacznie Cię gonić. Szybko zawróć i wskocz do wody.

Pies wskoczy za Tobą. Odpłyń pod wodą odrobinę w lewo, a następnie szybko wynurz się przy prawej krawędzi. Pies po chwili wyskoczy z wody, ale i tak da Ci to nieco czasu na ucieczkę.

Po wyjściu z wody, szybko uciekaj w prawą stronę. Zeskocz ze spadu i jak najszybciej wskocz na siatkę. Po jej drugie stronie są zabarykadowane drzwi. Musisz zerwać z nich trzy deski, ale nie zdążysz zrobić tego za jednym zamachem.

Zamiast tego, zrywaj po jednej desce, szybko wspinaj się na siatkę i przeskakuj na drugą stronę (4). Psy będą biegać dookoła, więc zaczekaj, aż zobaczysz je po lewej i wracaj do drzwi (5).

W końcu uda Ci się przejść na drugą stronę. Nasz bohater zablokuje przejście i można ruszać dalej w kierunku długiej drabiny i kolejnego etapu – Głębin.

Następnie: Inside – etap 6: Głębiny

Spis treści: Inside - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Inside – etap 4: Fabryka

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze