Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Inside - etap 1: Las

Jak uciec przed psami i strażnikami.

Las jest pierwszym etapem w grze Inside. Stanowi on wprowadzenie do najbardziej podstawowych mechanik jak poruszanie się, skakanie, przesuwanie i chwytanie obiektów. Znajdziesz tu też pierwszy z 14 sekretów ukrytych w grze.

Na początku wystarczy iść cały czas w prawo. Kiedy natkniesz się na ciężarówkę, zaczekaj chwilę, aż kierowca wejdzie do kabiny. Nie musisz czekać, aż odjedzie, aby iść dalej.

Nieco dalej natkniesz się na dwie osoby z latarkami. Schowaj się za osłoną i poczekaj, aż Cię miną i staną bliżej lewej krawędzi ekranu.

Po chwili trafisz na wysokie ogrodzenie, którego nie będziesz w stanie przeskoczyć. Na szczęście tuż obok stoi stara lodówka. Przytrzymując przycisk akcji, możesz ją przewrócić. Lodówka posłuży jako platforma, z której łatwiej będzie przeskoczyć przez ogrodzenie.

Idź dalej w prawo. W pewnym momencie będzie trzeba zeskoczyć z niewielkiego urwiska. Na dole zobaczysz drewnianą skrzynkę – chwyć ją przyciskiem akcji i odsuń od ściany na tyle, by móc za nią stanąć. Teraz, trzymając przycisk akcji, możesz popchnąć ją dalej.

Ustaw skrzynkę w dołku w taki sposób, aby można było wskoczyć z niej wyżej i ominąć przeszkodę. Im bliżej prawej ściany dołu, tym lepiej.

Kiedy wejdziesz do rzeki, zacznie Cię gonić pies. Nie zatrzymuj się. Biegnij cały czas w prawo. Zaraz po wyjściu z rzeki zauważysz głębokie urwisko. Jak najszybciej skocz z niego w prawo. Złapiesz się wystających korzeni, po których można będzie wspiąć się wyżej. Pies zostanie po drugiej stronie.

Po chwili wytchnienia zobaczysz auto jadące drogą. Jego pasażer będzie świecił latarką w Twoim kierunku. Nie pozwól mu się zauważyć! Biegnij w prawo, a kiedy zobaczysz duży głaz, zeskocz na dół i cofnij się odrobinę w lewo, by schować się za kamieniem. Kiedy auto odjedzie, będzie można iść dalej.

Po chwili zauważysz ten samochód zaparkowany w lesie. Ukrywanie się nie ma sensu – i tak Cię zauważą. Zacznij od razu uciekać, ale uważaj, by nie potknąć się o konar leżący na ziemi. Przeskocz go i biegnij dalej.

Kiedy zobaczysz porzucony kamper, zatrzymaj się za nim na chwilę. Kiedy pickup Cię minie, a z lewej strony zobaczysz światło latarki, zacznij szybko biec w prawo. Uważaj po drodze na kolejną gałąź, którą trzeba przeskoczyć.

Gdy tylko usłyszysz psy, przygotuj się do przeskoczenia jeszcze jednego konaru leżącego na drodze. Uciekaj dalej przed psami, aż dobiegniesz do urwiska. Jak najszybciej z niego zeskocz. Psy zostaną w tyle, a Ty wylądujesz w wodzie.

W tym momencie możesz zanurkować i popłynąć pod wodą w lewo, by znaleźć ukryta jaskinię, a w niej jedną z 14 dziwnych kul ukrytych w całej grze. Znalezienie jej odblokuje też osiągnięcie. Szczegóły znajdziesz na stronie Inside – sekret 1/14, Las.

Gdy znajdziesz się w wodzie, płyń w prawo, aż zobaczysz ludzi stojących wyżej przy drodze. Zanurkuj, wciskając przycisk kierunkowy w dół. Omiń pod wodą światło skierowane w Twoją stronę. Kiedy je miniesz, będzie można bezpiecznie się wynurzyć.

Uważaj, by nie pozostawać zbyt długo pod powierzchnią wody – nasza postać nie może zbyt długo wstrzymywać oddechu.

Po wyjściu z wody idź dalej w prawo. Kiedy przejdziesz przez drogę, zakończysz pierwszy etap gry i znajdziesz się na Farmie.

Następnie: Inside – etap 2: Farma

Spis treści: Inside - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Inside - opis przejścia, wszystkie poziomy i levele

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze