Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Informacje na temat czwórki kompanów z Mass Effect: Andromeda

Cora, Liam, Peebee i Drack.

Mass Effect: Andromeda debiutuje wiosną 2017 roku. Wielu graczy ceni serię od BioWare za ciekawe uniwersum, historię czy wciągającą walkę. Dla innych najważniejsze są postaci poboczne.

Interakcje z sojusznikami i poznawanie nowych kompanów w trakcie przygody to jeden z najważniejszych aspektów każdej serii uznanego studia, nie inaczej jest w przypadku Mass Effect.

W ciągu ostatnich tygodni poznaliśmy pierwsze informacje na temat czwórki kompanów głównego bohatera - lub bohaterki - gry. Postanowiliśmy zebrać najważniejsze szczegóły.

Liam

Liam.

Liam, to człowiek - tak jak Ryder. Jest jednym z dwóch kompanów, którzy będą towarzyszyć nam od początku. Razem z bohaterem przybył do Andromedy na pokładzie arki Hyperion.

Na Ziemi był policjantem, a na nowym etapie życia zajmuje się dbaniem o bezpieczeństwo wyprawy i ochronę Pioniera (w oryginale: Pathfinder).

Pierwsze informacje o Liamie ujawnili przedstawiciele Game Informera w ramach publikowania materiałów z okazji N7 Day. Towarzysz został opisany jako „pełen energii, idealistyczny i entuzjastyczny”.

Cora

Cora (po lewej), z Ryderem i Liamem

Cora to kolejny człowiek i druga osoba, która stanowi część twojej najbliższej drużyny od początku przygody. Zabawę rozpoczniemy więc jak w pierwszej odsłonie Mass Effect - gdzie też mieliśmy do czynienia z dwójką przedstawicieli rasy ludzkiej na starcie.

Chociaż Cora była obecna w zwiastunach, ani razu nie zobaczyliśmy do tej pory jej twarzy. Nie było nawet pewne, że właśnie tak ma na imię - przynajmniej dopóki aktor podkładający głos Ryderowi nie zdradził tej informacji na Twitterze.

W nieoficjalnych informacjach, które trafiły do sieci w ubiegłym roku, Cora opisywana była jako postać, która dysponuje między innymi umiejętnością tworzenia biotycznej tarczy.

Peebee

Peebee

Asari to postać, którą do tej pory najczęściej widzieliśmy w różnych oficjalnych materiałach wideo. Nie znamy jednak jej prawdziwego imienia, gdyż „Peebee” to tylko pseudonim.

Szczegóły na jej temat nie są znane, ale wiadomo, że przybyła do Andromedy przed ludźmi - na przypominającej Cytadelę stacji kosmicznej Nexus, która miała otworzyć drogę dla pozostałych arek.

Peebee dołączy do drużyny Rydera stosunkowo wcześnie. Okaże się przydatna ze względu na swoją znajomość obcej dla ludzi galaktyki.

Opisywana jest jako niezależna i wygadana. Opuściła stację Nexus, by samodzielnie podróżować po Andromedzie. Przejawia silne zainteresowanie obcymi cywilizacjami.

Drack

Drack to kroganin, który nie został jeszcze oficjalnie przedstawiony przez deweloperów z BioWare, ale jego imię pojawiało się w ankiecie, która zdradziła też informacje na temat Cory.

Ponadto, przedstawiciele serwisu Game Informer potwierdzili, że jedną z lojalnościowych misji w Mass Effect: Andromeda będzie właśnie zadanie kroganina, co oznacza, że jest on częścią zespołu.

We wspomnianej misji zajmiemy się poszukiwaniami zaginionego statku.

Wojownik pojawiał się w kilku materiałach, ale zawsze przez krótką chwilę. Nie mieliśmy okazji, by bliżej mu się przyjrzeć.

Czwórka towarzyszy to oczywiście tylko część wszystkich kompanów, nad którymi pracują deweloperzy z BioWare. Twórcy nie potwierdzili jeszcze konkretnej liczby sojuszników.

Scenarzyści podkreślili w przeszłości, że chcą skupić się na mniejszej liczbie towarzyszy niż Mass Effect 2, by poświęcić każdemu więcej czasu, lepiej nakreślić historię i rozwinąć charakter postaci. Druga część oferowała 10 kompanów w podstawowej wersji, a było ich w sumie 12, jeżeli liczyć również DLC.

Twórcy potwierdzili także, że jednym z kompanów będzie rodowity mieszkaniec galaktyki Andromeda. Poza tym, możliwe, że doczekamy się również turianina - by wszystkie ważniejsze rasy z trylogii Sheparda były reprezentowane.

Poza towarzyszami w grze pojawią się oczywiście inne postacie. Wiemy już, że pilotem Burzy (w oryginale Tempest) będzie salarianin.

W przyszłym tygodniu - 1 grudnia - podczas gali The Game Awards zaprezentowane zostaną pierwsze fragmenty rozgrywki z Mass Effect: Andromeda.

O autorze
Komentarze