Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Infinity Blade trafi na Xbox One w Chinach - raport

Ze wsparciem dla Kinecta.

Serwisy internetowe z Chin donoszą, że konsole Xbox One w tym kraju otrzymają konwersję gier Infinity Blade od Epic Games.

Jedna z reklam gry

Port nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez Microsoft, ale w sieci pojawiły się już pierwsze materiały z rozgrywki, ujawniające wsparcie dla zestawu czujników Kinect.

Nie wiadomo obecnie, czy konwersja ukaże się poza tym azjatyckim krajem (dzięki, Kotaku).

Warto zauważyć, że seria Infinity Blade zaczynała właśnie jako projekt przeznaczony na konsole z Kinectem, zanim studio Chair Entertainment zdecydowało postawić jednak na urządzenia mobilne.

Cykl doczekał się trzech odsłon na system iOS, a pierwsza debiutowała w grudniu 2010 roku. Początkowo miała prezentować możliwości silnika Unreal Engine na tym systemie, ale duża popularność przełożyła się na produkcję kontynuacji i rozszerzeń.

Zadaniem graczy jest przebycie liniowych etapów, walcząc po drodze z przeciwnikami za pomocą mieczy i umiejętności specjalnych. Zadbano także o elementy RPG i rozwój postaci.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze