Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hyper Scape - poruszanie się: wspinanie, sprint, wślizg

Przemieszczanie się po mapie.

Hyper Scape to gra, która kładzie olbrzymi nacisk na mobilność. Jest ona tutaj równie ważna, co wprawna ręka i bezbłędna celność. W tym poradniku wyjaśniamy w jaki sposób sprawnie poruszać się po mapie, wspinać na przeszkody i wykonywać wślizgi.

Gdy tylko trafisz na mapę, zapamiętaj, by zawsze poruszać się sprintem. Wystarczy przytrzymać klawisz Shift (w wersjach konsolowych musisz wcisnąć lewą gałkę analogową), by postać biegła znacznie szybciej. Jedyna sytuacja, w której lepiej nie korzystać ze sprintu, to moment, w którym nie chcesz, by inny gracz cię usłyszał.

Kluczowe dla rozgrywki jest wspinanie się na przeszkody. By tego dokonać, zbliż się do przeszkody (1) i po prostu podskocz, cały czas trzymając ruch do przodu. Jeśli przeszkoda jest znacznie wyższa od twojej postaci, wykonać możesz drugi skok, by się na nią wdrapać.

W ten sposób możesz szybko omijać przeszkody takie jak samochody czy przystanki, wchodzić przez okna budynków, bądź wskakiwać na dachy. Nie musisz się przy tym obawiać upadku - niezależnie od tego, z jakiej wysokości spadniesz, postać nie otrzyma żadnych obrażeń.

Ostatnim manewrem wartym uwagi jest wślizg. Ten wykonuje się w trakcie sprintu - po wciśnięciu i przytrzymaniu klawisza C (wciśnięcie prawej gałki analogowej w przypadku Xbox One i PS4) postać delikatnie się pochyla i rozpoczyna ślizg. W trakcie wślizgu poruszasz się szybciej i obniżasz profil postaci, przez co ciężej cię trafić.

Gdy postać wytraci pęd, puść przycisk i ponownie rozpocznij sprint, dzięki czemu będziesz mógł wykonać kolejny wślizg. Manewr ten nic nie kosztuje, pozwala szybciej się poruszać i zmniejszy szansę na otrzymanie obrażeń - warto korzystać z niego możliwie najczęściej.

Następnie: Hyper Scape - zapraszanie znajomych do drużyny

Spis treści: Hyper Scape - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hyper Scape - jak pobrać i grać

Komentarze