Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hyper Scape - broń: zbieranie, ulepszanie, wymiana

Korzystanie z broni palnej.

Broń w Hyper Scape to podstawa - bez niej nie będziesz w stanie odnieść zwycięstwa na polu walki. W tym rozdziale wyjaśniamy, jak zbierać broń i z niej korzystać, jak ją ulepszać i jak zmieniać na inny model.

Tak jak w przypadku Hacków, gracz może posiadać jedynie dwie bronie (i trzecią, do walki wręcz) - niezależnie od tego, czy jest to pistolet czy karabin snajperski. Rozgrywkę rozpoczyna się z bronią do walki wręcz i kluczowe jest, by jak najszybciej znaleźć broń palną.

W tym celu musisz przeszukać budynki bądź ulice, by natrafić na broń do zebrania (1). Wejście w interakcję sprawi, że zostanie umieszczona na jednym z dwóch gniazd, odpowiednio pod cyfrą 1 (2) bądź 2 (3) -Y bądź trójkąt w przypadku wersji na Xbox One i PS4.

Z broni korzysta się w taki sam sposób, jak w każdej strzelance pierwszoosobowej. Mierzysz do celu myszką (prawą gałką analogową w przypadku konsol), strzelasz lewym przyciskiem myszy (RT i R2 w przypadku Xbox One i PS4). Za pomocą prawego przycisku myszy (wciśnięcie prawej gałki analogowej w wersjach konsolowych) możesz z kolei przycelować bądź przybliżyć widok.

W dowolnym momencie możesz zmienić broń (4). Znajdź inny egzemplarz niż ten, które posiadasz, i wejdź z nim w interakcję. Nowa broń pojawi się na pasku, a stara zostanie wyrzucona z postaci.

Jak w przypadku Hacków, broń można ulepszać. Startuje ona na 1 poziomie, a każde kolejne zebranie tego samego egzemplarza powoduje fuzję (5). Fuzja podnosi poziom broni o 1, zwiększając każdorazowo pojemność magazynka. Gdy osiągnie 5 poziom (6), zmieni ona nieznacznie wygląd i będzie zadawać większe obrażenia.

Warto sprawdzić wszystkie bronie dostępne w grze. Każda z nich działa inaczej i jest skuteczna w innych okolicznościach. Znajomość wszystkich dostępnych w grze egzemplarzy broni pozwoli ci lepiej planować rozgrywkę - a także przeżyć pierwsze sekundy starcia, gdy nie ma czasu na wybredność i trzeba łapać co się trafi.

Następnie: Hyper Scape - wygląd postaci: jak zmienić

Spis treści: Hyper Scape - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hyper Scape - zapraszanie znajomych do drużyny

Komentarze