Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hyper Light Drifter trafi na PS4 i Xbox One w tym miesiącu

Kolorowe - i trudne - action RPG.

Hyper Light Drifter ukaże się na PlayStation 4 i Xbox One jeszcze w tym miesiącu. Datę premiery ustaloną na 26 lipca potwierdzili twórcy gry - informuje serwis Gematsu.

Nie podano niestety żadnych innych szczegółów na temat konsolowego debiutu produkcji studia Heart Machine, wydanej na PC w marcu tego roku. W planach na dalszą przyszłość są jeszcze konwersje na PS Vita oraz Wii U.

„Fascynujące połączenie klasycznej formuły The Legend of Zelda - konkretnie A Link to the Past - tajemniczej atmosfery i niewybaczającego błędów systemu walki” - napisał Mateusz w recenzji Hyper Light Drifter.

Wcielamy się w tytułowego Driftera (Tułacza) - możemy tylko domyślać się kim jest nasza postać. Po efektownym wprowadzeniu trafiamy do małej wioski, uratowani przez nieznajomego.

Nasz cel jest bardzo ogólny i nie przedstawiony wprost. W wiosce widzimy na ziemi wzór, jakby czekający na wypełnienie. Główne zadanie to znalezienie w świecie fragmentów kryształu, które pasują do układanki.

Kolorową oprawę graficzną obserwujemy w rzucie izometrycznym. Wzorem serii Dark Souls, postawiono na wysoki poziom trudności i świat pełen sekretów do odkrycia.

Problemem - w przypadku wersji PC - było ograniczenie do 30 klatek na sekundę. Trudno spodziewać się, by w tej kwestii coś miało się zmienić na konsolach.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze