Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Human Element - nowa gra byłego twórcy Call of Duty dopiero pod koniec 2015 roku

Na silniku CryEngine.

Human Element - debiutancka produkcja studia Robotoki - ukaże się na PC dopiero w listopadzie 2015 roku. Informację podał współzałożyciel firmy, Robert Bowling, dawniej były pracownik Infinity Ward i współtwórca „współczesnej” serii Call of Duty.

Akcja gry toczy się w otwartym świcie, opanowanym przez hordy zombie. Zadaniem jest przetrwanie w trudnych warunkach. Ogłoszona data premiery dotyczy jedynie PC, choć w planach są także wersje na PlayStation 4, Xbox One oraz urządzenia mobilne.

Bowling przyznał także że już „na wczesnym etapie prac” anulowano prequel Human Element, który zmierzał wyłącznie na napędzaną Androidem konsolę Ouya. Dowiedzieliśmy się również, że produkcja powstaje na silniku CryEngine (dzięki, CVG).

Deweloper założył Robotoki w kwietniu 2012 roku, miesiąc po opuszczeniu Infinity Ward, gdzie zajmował stanowiska „kreatywnego stratega” oraz specjalisty do kontaktów ze społecznością.

„Ambitna narracja i rozgrywka w Human Element wymagają innowacyjnych rozwiązań, by udało się zrealizować naszą wizję” - napisał twórca w temacie silnika graficznego.

„CryEngine jest dla nas idealne, ponieważ w zestawie otrzymujemy wiele potężnych opcji, jak oświetlenie bazujące na fizyce czy nieskończony teren, pomocny przy tworzeniu ogromnego, otwartego świata, przy zachowaniu wysokiej jakości oprawy.”

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły