Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

HTC zastanawia się nad sprzedażą działu VR - raport

Firma rozważa różne opcje.

HTC rozważa sprzedaż działu odpowiedzialnego za produkcję zestawu rzeczywistości wirtualnej Vive - wynika z nieoficjalnych doniesień, które pojawiły się w sieci.

Redakcja serwisu Bloomberg twierdzi - powołując się na anonimowych informatorów - że ze względu na pogarszające się wyniki finansowe firma bierze pod uwagę różne możliwości. Jedną jest pozbycie się gałęzi zajmującej się sprzętem VR.

Zestaw HTC Vive

Rozważane są również dwie inne opcje - wydzielenie segmentu rzeczywistości wirtualnej oraz sprzedanie całej spółki. Ostatnie rozwiązanie jest jednak mniej prawdopodobne - niewiele podmiotów zdecydowałoby się na zakup kompletnego HTC.

Tajwański producent obecnie współpracuje z doradcą, który pomaga w znalezieniu potencjalnych inwestorów. Ponoć prowadzone są rozmowy między innymi z należącą do Google firmą Alphabet Inc. Dziennikarze Bloomberga uważają jednak, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

Kilka dni temu znacznie obniżono cenę HTC Vive, który nadal jest jednym z najdroższych zestawów rzeczywistości wirtualnej na rynku. Obecnie sprzęt kosztuje 699 euro, czyli około 3 tysięcy złotych. Analitycy podkreślają, że tym samym HTC chce dotrzeć z urządzeniem do większej liczby nabywców.

W przeszłości firma dominowała wśród smartfonów z Androidem. Obecnie jednak radzi sobie znacznie gorzej, a popularniejsze są telefony od koncernów Apple i Samsung. Jednym z najbardziej zyskownych segmentów jest więc dział odpowiedzialny za VR.

Pomimo wysokiej ceny, HTC Vive pozostaje liderem na rynku, z 20-procentową przewagą nad konkurencją.

Podstawowy zestaw HTC Vive zawiera wyświetlacz na głowę, dwa dedykowane kontrolery, dwa laserowe czujniki Lighthouse, link box do połączenia systemu w całość oraz wbudowany mikrofon i Bluetooth do rozmów telefonicznych w rzeczywistości wirtualnej, ze wsparciem dla systemów iOS i Android.

Wyświetlacz - kluczowy element - oferuje rozdzielczość 2160 × 1200 (1080 × 1200 na oko), niską retencję, oświetlenie globalne, technologię AMOLED i częstotliwość wyświetlania 90 Hz.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze