Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

House of the Dragon - nowy serial w świecie Gry o tron ma datę premiery

Jest też plakat produkcji.

Przedstawiciele HBO podali dokładną datę premiery „House of the Dragon”, czyli nowego serialu w świecie popularnej „Gry o tron”. Produkcja zadebiutuje 22 sierpnia.

W skład pierwszego sezonu wejdzie 10 odcinków. Kolejne epizody będą udostępniane w cotygodniowych odstępach na platformie streamingowej HBO Max, ale najprawdopodobniej pojawią się również na antenie linearnych kanałów amerykańskiej stacji.

Informacji o dacie premiery towarzyszy nowy plakat, który opublikowano w mediach społecznościowych. Grafika ukazuje smocze jajo.

„House of the Dragon” (w Polsce znany jako „Ród smoka”) opiera się na powieści „Ogień i krew” autorstwa George'a R. R. Martina. Akcję produkcji osadzono kilkaset lat przed wydarzeniami z „Gry o tron”, co oznacza, że jest prequelem słynnego serialu.

Fabuła skoncentruje się na tak zwanym Tańcu Smoków, czyli wojnie domowej w dynastii Targaryenów. Konflikt rozpętał się po śmierci Viserysa I - po przeciwnych stronach sporu stanęły córka dotychczasowego króla oraz druga żona zmarłego władcy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze