Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror Lost Within - zapowiedziano nową grę od twórców Prey

Na Androida.

Studio Human Head ogłosiło, że pracuje nad mrocznym horrorem Lost Within. Produkcja ukaże się na urządzeniach napędzanych systemem Android.

Horror w szpitalu psychiatrycznym - tego jeszcze w grach nie było

„Przeżyj w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym, pełnym potwornych pacjentów” - czytamy w opisie. „Stań twarzą w twarz z legendarnym zabójcą, przemierzającym opuszczone sale.”

„Aby uciec, musisz odkryć mroczną tajemnicę placówki - złowieszczy sekret, który doprowadził do jej upadku.”

Gracze będą musieli unikać bezpośrednich starć, stawiając raczej na skradanie, a w ostateczności ucieczkę. Twórcy przygotowują system rzemiosła, umożliwiający tworzenie przydatnych przedmiotów ze znalezionych podczas przygody surowców.

Wydawcą produkcji jest firma Amazon Game Studios, odpowiedzialna między innymi za platformy Kindle i urządzenia z rodziny Fire. Nie dziwi więc platforma docelowa - system Android. Premiera na przełomie wiosny i lata tego roku. W planach jest także konwersja na iOS.

Human Head powstało w 1997 roku. Trzy lata później studio wydało swoją pierwszą grę - Blair Witch Volume 2: The Legend of Coffin Rock. Największą popularnością cieszyła się jednak strzelanka Prey z 2006 roku. Deweloperzy rozpoczęli prace nad kontynuacją, ale produkcja została ostatecznie skasowana.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze