Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn to ogromny sukces. Sprzedano 20 mln egzemplarzy

Na PC i PlayStation.

Sony pochwaliło się, że Horizon Zero Dawn - pierwsza część przygód Aloy - sprzedało się w liczbie ponad 20 milionów egzemplarzy.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że podany wynik odzwierciedla stan na 28 listopada 2021 roku. Dane uwzględniają zaś kopie, które rozeszły się nie tylko na PS4, ale również na PC, gdzie tytuł ukazał się w 2020 roku.

To jednak nie wszystko, ponieważ poinformowano jednocześnie, że wszyscy gracze na konsolach PlayStation i komputerach osobistych w Horizon Zero Dawn spędzili łącznie miliard godzin.

Sam rezultat można uznać za duży sukces, jeżeli wziąć pod uwagę, że przygody Aloy to zupełnie nowa seria Sony i gra do niedawna dostępna było tylko na jednej platformie sprzętowej. Przypomnijmy też, że tytuł był rozdawany za darmo na PS4 i PS5.

Sprzedaż pozycji studia Guerilla Games jest porównywalna z wynikiem najnowszego God of War, które do sierpnia 2021 roku rozeszło się w liczbie 19,5 miliona egzemplarzy. Oczywiście produkcja z Kratosem i Atreusem najpewniej znalazła dodatkowych nabywców, bo trafiła w międzyczasie na PC, ale jest o wiele bardziej rozpoznawalną marką.

Niedługo - 18 lutego - ukaże się kontynuacja historii Aloy, czyli Horizon Forbidden West. Tytuł zmierza na PS5 i PS4.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze