Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - wywary, mikstury: wytwarzanie i używanie

Skąd brać receptury i jakie są rodzaje eliksirów.

Wywary w Horizon Forbidden West to specjalne mikstury, które pomagają Aloy w walce. Jest ich kilka rodzajów, które można wytwarzać lub kupować.


Na tej stronie:


Picie wywarów

Aby napić się eliksiru, wybierz go w podręcznym menu przedmiotów (używając strzałek w lewo i prawo), a następnie naciśnij strzałkę w dół.

Jeżeli nie widzisz mikstury wśród przedmiotów, przytrzymaj strzałkę w dół. Wybierz polecenie Zmień (1) na dowolnym przedmiocie, a następnie w spisie przedmiotów poszukaj wywaru, który cię interesuje.


Tworzenie mikstur

Możesz tworzyć jedynie te mikstury, do których masz receptury. Piszemy o nich więcej w niższej sekcji, ale na razie wystarczy ci wiedza, że od początku gry masz dostęp do podstawowych eliksirów.

  • Aby stworzyć wywar, przytrzymaj strzałkę w dół i poszukaj tego eliksiru na liście
  • Jeżeli go tam nie ma, wybierz polecenie Zmień na dowolnym przedmiocie, a następnie w spisie przedmiotów poszukaj wywaru, który cię interesuje
  • Teraz wystarczy już przytrzymać X, żeby wytworzyć eliksir. Musisz oczywiście mieć wszystkie potrzebne składniki (2)

Alternatywnie, mikstury możesz tworzyć przy warsztacie, wybierając opcję Wytwarzanie wywarów (3). Wytwarzanie przy warsztacie nie wiąże się jednak z żadnymi korzyściami - zużywasz tyle samo składników.


Kupowanie mikstur, zielarka

Mikstury możesz też kupować zamiast je wytwarzać.

Kupisz je u zielarki, oznaczonej na mapie i interfejsie ikoną butelki (4). Porozmawiaj z handlarką, by przejrzeć jej ofertę.


Rodzaje wywarów i receptury

W Horizon Forbidden West nie ma zbyt wiele wywarów. Oto ich rodzaje:

  • Wywar regenerujący - przywraca życie i zapewnia jego nadmiar, który wyczerpuje się dopiero po odniesieniu obrażeń
  • Wywar kondycji - przywraca Kondycję z bronią, a więc zasób potrzebny do używania Technik broni
  • Wywar oczyszczający - usuwa efekty stanu i wzmacnia obronę przed żywiołami
  • Wywar przeciągnięcia - zwiększa obrażenia zadawane przez przeciągnięcie (gwoli wyjaśnienia: przeciągnięcie to efekt dostępny w niektórych broniach, np. łukach i Hukprocach. Występuje, kiedy długo przytrzymasz R2 i zapewnisz broni dodatkowe obrażenia)

Dodatkowo, każda z powyższych mikstur występuje jeszcze w różnych rozmiarach: małym, średnim i dużym. Im większy rozmiar, tym lepsze działanie.

  • Każda mikstura powstaje na bazie receptury
  • Ich zdobywanie jest jednak procesem losowym, bo możesz je znaleźć w różnych skrzyniach ze skarbami rozsianych po całej mapie
  • Warto też regularnie odwiedzać skrzynię z zasobami w bazie - wielokrotnie znaleźliśmy tam nie tylko potężne mikstury, ale też receptury

Specjalizacja w wywarach

Jeżeli planujesz w dużej mierze opierać się na miksturach, warto zwrócić uwagę na jedną z umiejętności na drzewku Ocalałej.

Chodzi o specjalizację w wywarach (5), która sprawia, że wywary regenerujące przywracają więcej zdrowia, a ponadto wszystkie mikstury wypijasz szybciej.

Specjalizacja w wywarach występuje na drzewku Ocalałej dwa razy. Kup ją podwójnie, by zwiększyć jej poziom i wypijać eliksiry w zaledwie jedną sekundę.

Następnie: Horizon Forbidden West - jak odrywać i odczepiać części maszyn

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Horizon Forbidden West - walka z maszynami: w które części celować

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze