Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - tryby graficzne na PS5

Lepsza wydajność i lepsza rozdzielczość.

Horizon Forbidden West w wersji na PS5 oferuje dwa tryby grafiki, między którymi można się dowolnie przełączać. Na tej stronie dowiesz się, jak to zrobić oraz który tryb warto wybrać.


Na tej stronie:


Tryb wydajności i rozdzielczości - który wybrać

Oba tryby graficzne mają swoje plusy i minusy. Oto najważniejsze informacje, które pomogą ci podjąć decyzję:

  • Tryb Lepsza rozdzielczość pozwala grać w rozdzielczości 4K, która wygląda bardzo dobrze na telewizorach o dużych przekątnych ekranu. Niestety, wybierając ten tryb, rezygnujesz z płynności rozgrywki. Gra działa w 30 FPS-ach, a liczba ta potrafi nawet wyraźnie spaść w gęstych i wymagających sprzętowo lokacjach
  • Tryb Większa wydajność oznacza grę w 60 FPS-ach, ale z wyraźnie gorszą jakością obrazu. Już bazowa rozdzielczość jest znacznie niższa, a gra dodatkowo dynamicznie ją obniża w wymagających scenach, by zachować wysoką płynność. Czasami sprawia to, że obraz jest dość mocno rozmazany i „pikselowy”. Trzeba jednak nadmienić, że w tym trybie gra utrzymuje stałą wartość 60 klatek na sekundę, bez wyraźnych obniżek płynności

Jeśli chodzi o nas, stawiamy na tryb wydajności i rekomendujemy zrobić to samo. Co prawda obraz nie jest tak zachwycający, jak w rozdzielczości 4K, ale Horizon Forbidden West to gra z dynamiczną walką, w której kluczem jest celne trafianie w czułe punkty wrogów. Jest to znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze w 60 klatkach na sekundę.


Jak zmienić tryb graficzny

Aby zmienić tryb graficzny, w głównym menu wejdź w ustawienia, a później w zakładkę Obraz (1). Znajdziesz tutaj opcję wybrania trybu (2).

Możesz w dowolnym momencie przełączać się między trybami, nawet podczas przerywników filmowych, by porównać jakość.

Następnie: Horizon Forbidden West - zapisywanie i wczytywanie gry

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Horizon Forbidden West - sterowanie na PS5 i PS4

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze