Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - Na skrzydłach dziesiątki

Latający wierzchowiec i Regalla.

To już przedostatnia misja fabularna - z głównego wątku - w Horizon Forbidden West. Na samym początku musisz po prostu wrócić do bazy, jak niejeden raz w poprzednich zadaniach.

Kiedy wejdziesz do bazy, automatycznie zacznie się scenka. Po niej musisz pójść i porozmawiać z Zo. Właściwa rozgrywka zacznie się po cut-scence.


Na tej stronie:


Solarptak

Po scence wracaj do wnętrza bazy, gdzie zajrzyj do laboratorium (1), by użyć tam stanowiska badawczego oznaczonego ikoną misji i odblokować zdolność dominowania Solarptaka.

Później ponownie wyjdź z bazy i wspinaj się po prostu na szczyt góry. Skradaj się i podejdź do najbliższego Solarptaka (2). Pojawi się standardowa opcja dominacji, jak w przypadku zwykłych wierzchowców.

Kiedy zdominujesz ptaka, Aloy wsiądzie na niego od razu, a cel misji się zaktualizuje. Po prostu leć na zachód, aż dolecisz do obszaru oznaczonego ikoną misji. Musisz tam wylądować na żyrafie (3) i go zdominować.

Następnie musisz podlecieć do znajdującego się niedaleko wraku ogromnego tytana i zabrać stamtąd ogniwo (4). Gdy będziesz blisko, na ekranie pojawi się odpowiednia opcja. Po wciśnięciu trójkąta, Solarptak chwyci ogniwo.

Teraz pozostaje tylko lecieć do Gaju Pamięci. Prowadzi cię ikona misji. Gdy zbliżysz się do celu, aktywuje się cut-scenka. Nie musisz nawet sam zrzucać ogniwa na wrogów.


Walka z Regallą

Po dłuższej cut-scence od razu przechodzimy do starcia z przywódczynią buntowników. Na początku walczycie na małej arenie. Zwróć uwagę na ikonę obrażeń przeciw pancerzom (5) - wybierz odpowiednią amunicję do łuku.

Możesz też walczyć włócznią, choć raczej tylko wtedy, gdy zainwestowałeś trochę punktów w drzewko talentów wojownika. Poza tym, staraj się strzelać głównie w hełm Regalli, by szybko go zniszczyć.

Po krótkiej scence walka przeniesie się w nieco inne miejsce. Regalla będzie wyżej od Aloy. Uważaj, gdy zaczyna atakować strzałami lodowymi (6), przygotuj się na ucieczkę, gdy tylko je zauważysz.

Gdy zadasz kolejną porcję obrażeń przeciwniczce, traficie na główną, dużą arenę. Kontynuuj obieranie hełmu za cel priorytetowy i wykorzystuj różne wybuchowe beczki (7) na arenie, by zadawać dzięki nim jeszcze więcej obrażeń.

Kiedy pokonasz Regallę, zacznie się dłuższa scenka. Zdecyduj, czy oszczędzić Regallę. Ma to swoje konsekwencje. Po scence zacznie się misja finałowa.

Następnie: Horizon Forbidden West - Osobliwość

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Horizon Forbidden West - To, co pozostało

O autorze
Komentarze