Horizon Forbidden West - Potop
Aloy pomaga mieszkańcom zniszczonej wioski.
W misji Potop w Horizon Forbidden West przyjdzie nam uratować mieszkańców wioski, zniszczonej przez nagłą powódź.
Na tej stronie:
- Dotarcie do Krwawego Znaku
- Uratuj ludzi z metalowej wieży
- Uratuj ludzi z północnej wieży strażniczej i klifu
- Poszukaj Kentokka w kopalni
Dotarcie do Krwawego Znaku
Zaczynamy w Palącej Włóczni (1).

Rozmawiamy Zokkahem (2), którego znajdziemy na balkonie ponad areną.

Udajemy się do wskazanej lokacji i rozmawiamy z siedzącą na skale Natikką (3).

Zgadzamy się poszukać ocalałych.
Uratuj ludzi z metalowej wieży
Najpierw kierujemy się w stronę metalowej wieży.

Wchodzimy na niewielką wysepkę i przewracamy drzewo (4), co utoruje drogę do budowli.

Będąc w środku używamy przyciągarki na dwóch luźnych filarach (5,6).

Stworzoną w ten sposób drogą wspinamy się na szczyt budowli i przeskakujemy na sąsiednią wieżę. Otworem w suficie wchodzimy do środka.
Po rozmowie z ocalałymi używamy przyciągarki na kolejnych dwóch filarach (7). Po wejściu na górę otwieramy szyb wentylacyjny (8) i tworzymy w ten sposób drogę wyjścia.

Następnie przepływamy na drugą stronę jeziora i ratujemy kolejne grupy mieszkańców.
Uratuj ludzi z północnej wieży strażniczej i klifu
Po przepłynięciu jeziora pokonujemy krążące tam maszyny.

Usłyszymy następną grupę ocalałych na klifie. Udajemy się w stronę żurawia (9).

Najpierw używamy przyciągarki do usunięcia klina z szyn (10), a następnie nurkujemy po lewej stronie żurawia i podpalamy ognioskrę (11).

To przesunie całą konstrukcję. Wchodzimy na pobliski podest (12) i przyciągarką niszczymy przeciwwagę ramienia (13).

Nastęnie przeskakujemy na żurawia i na końcu ramienia strzelamy w mechanizm (14).

Rozmawiamy z ludźmi na klifie i wracamy do Nattiki.
Poszukaj Kentokka w kopalni
Aby wejść do kopalni, najpierw musimy usunąć gruz przyciągarką (15).

Zeskakujemy na sam dół i rozmawiamy z Kentokkiem. Następnie wspinamy się w górę po elementach rusztowania i otwieramy przyciągarką szyb wentylacyjny (16).

Po przejściu do kolejnego pomieszczenia ściągamy przyciągarką skrzynkę z podestu (17). Skrzynię następnie podsuwamy do podestu i wchodzimy wyżej.

Wspinamy się w górę rusztowania w głównym szybie aż trafimy na półkę skalną. Używamy przyciągarki by usunąć metalowe stemple (18). Następnie przechodzimy po ścianie w prawo, aż zobaczymy tunel z torami (19), do którego wchodzimy.

W tunelu skręcamy w prawo, przeskakujemy nad przepaścią i wchodzimy do szybu wentylacyjnego. Na końcu szybu znajdziemy ognioskrę (20), którą podpalamy.

Wylewająca się woda wypchnie Aloy i Kentokka na powierzchnię. Oglądamy przerwynik filmowy, a zadanie dobiega końca.
Następnie: Horizon Forbidden West - Krew za krew
Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja
Poprzednio: Horizon Forbidden West - Dostawa zapasów