Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - pierwszy gameplay z PS5

Brak daty premiery.

Czwartkowe State of Play było szansą na przyjrzenie się pierwszemu fragmentowi rozgrywki z Horizon Forbidden West. Gameplay zarejestrowano na PlayStation 5, ale gra trafi też na PS4. Niestety nie podano daty premiery.

Znana z oryginału Aloy szuka przyjaciela, który jest przetrzymywany przez grupę łupieżców w ruinach dawnego San Francisco. Materiał przedstawia walkę - zarówno z ludźmi, jak i maszynami - skradanie oraz krótką wycieczkę po świecie.

Bandyci nauczyli się ujarzmiać nie tylko pomniejsze maszyny, ale też ogromne bestie. Bohaterka mierzy się przykładowo z mamutem.

Forbidden West wprowadza sporo zmian do rozgrywki znanej z oryginału. Gracz może teraz przykładowo użyć skanera, by podświetlić fragmenty terenu, na które może się wspiąć. Aloy ma też wachlarz nowych gadżetów: maskę do nurkowania, oblepiające pociski, linkę z hakiem, lotnię, a nawet bombę dymną, która pozwala wydostać się z trudnej sytuacji. Powraca też możliwość hakowania maszyn i używania ich w charakterze środka transportu.

Na oficjalnym blogu PlayStation udostępniono też kilka obrazków z gry. Umieszczamy je poniżej.

Akcja Horizon Forbidden West rozgrywa się pół roku po wydarzeniach z Zero Dawn. Aloy wyrusza na zachód Stanów Zjednoczonych, by odkryć źródło choroby, która pochłania tamtejszą florę i faunę. W trakcie nadchodzącej przygody zmierzy się oczywiście z nowymi rodzajami przeciwników.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze