Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - Pęknięte niebo

Do Bastionu. Walka z mumakłem i wysadzanie góry.

Pora udać się po kolejną SI, która wzmocni GAIĘ w Horizon Forbidden West. Gdy aktywujesz to zadanie w dzienniku, na mapie oznaczona zostanie dokładna ścieżka, którą dotrzesz do celu.

Musisz udać się do współrzędnych ETERU. Okaże się, że mapa prowadzi cię do twierdzy Tenakthów.


Na tej stronie:


Gaj Pamięci i Kotallo

Kiedy dotrzesz do celu, zobaczysz bramę (1). Nie bój się, nikt cię tu nie zaatakuje. Podejdź do wejścia, a zastaniesz tam dwójkę Tenakthów rozmawiających ze sobą. Porozmawiaj z Dekką.

Po scence ruszaj za nią do sali tronowej. Po drodze możesz pooglądać różne hologramy, jeśli chcesz. U celu zacznie się kolejna scenka, po scence musisz wrócić pod bramę i znów porozmawiać z Dekką. Czeka cię długa wyprawa na północ - przywołaj maszynę i jedź wyznaczoną ścieżką do Kamiennego Czuba. Przed osadą zaczepią cię strażnicy, a po rozmowie wpuszczą cię do środka. Porozmawiaj z Kotallo (2) siedzącym nad urwiskiem.

Po rozmowie musisz udać się z Kotallo do Bastionu - twierdzy klanu Nieba. Po prostu podążaj cały czas za towarzyszem. Po drodze możesz uzupełnić zapasy w Kamiennym Czubie.

Idąc za Kotallo spotkasz po drodze do celu buntowników. Kotallo zawsze powiadomi cię o nich przed czasem, także możesz zdecydować, czy chcesz ominąć wrogów, czy ich zaatakować. Zrób jak chcesz.

Kiedy w końcu Kotallo się zatrzyma i powie Aloy, żeby dała mu znać, gdy będzie gotowa, porozmawiaj z nim. Po scence znajdziesz się wewnątrz Bastionu.


Bastion

Ponownie podążaj za towarzyszem. Gdy dotrzecie do wodza, zacznie się kolejna scena, a po niej musisz opuścić Bastion. Ruszaj prosto przed siebie w stronę windy (3) i zjedź nią na dół. Możesz też po prostu zeskoczyć z góry i użyć lotni. Na dole zeskanuj górę fokusem, by odkryć czołg (4) w skale.

Przejdź w lewą stronę, za skały i wspinaj się przy wodospadzie. Na górze znajdziesz skrzynię z zasobami i zablokowane kamieniami wejście (5). Wyważ je, by przejść do jaskini.

W środku zeskanuj czołg fokusem. Posłuchaj chwilę, co Aloy ma do powiedzenia. Potem wyjdź z jaskini tą samą drogą.

Wracaj przed Bastion, tam gdzie zjeżdża winda. Czeka tam już Kotallo. Porozmawiaj z nim. Po dialogu ruszaj do celu oznaczonego na mapie - dotrzecie do obozu buntowników, gdzie zobaczycie po raz pierwszy wielkiego Mumakła - robo-mamuta. Na początku poruszaj się w trawie i eliminuj po cichu strażników (6), by pozbyć się ich przed walką z bossem.

Pamiętaj, że włączenie fokusa (przytrzymanie) pozwala ci oznaczać wrogów i dostrzegać z dala ich sylwetki.


Boss: Mumakieł

Walka z Mumakłem to pierwsze naprawdę poważne i trudne wyzwanie w Horizon Forbidden West. Nawet na Łatwym poziomie można tu zginąć. Przede wszystkim, zacznij od rozstawienia potykaczy i pułapek - możesz to zrobić nie wychodząc z gęstej trawy. Później, podczas walki, możesz nakierowywać przeciwnika, by wchodził w to, co na niego zastawisz.

Właściwą walkę zaczynamy oczywiście od skanowania bossa. Na początek warto poczekać, aż odwróci się tyłem do ciebie - bo czasem się obraca. Głównym celem powinno być zdobycie działka plazmowego (7).

Zacznij więc od naładowanego strzału właśnie w działko. Użyj też Mistrzowskiego strzelectwa - R1 po przytrzymaniu L1 - przed pierwszym strzałem, by zadać największe możliwe obrażenia. Gdy mamut zacznie cię atakować, stale pozostawaj w ruchu - biegaj dookoła okolicznych skał i utrzymuj dystans. Warto też celować w wyrzutnie (8) oraz odsłonięte elementy brzucha (9) bossa.

Kiedy odstrzelisz działko (10), podnieś je z ziemi, gdy Mumakieł będzie nieco dalej. Z taką bronią pokonasz bossa szybko, a przynajmniej zabierzesz mu sporo punktów zdrowia.

Podstawą w tej walce są uniki. Boss najczęściej atakuje różnymi pociskami, jeśli zachowujesz od niego dystans. Na szczęście łatwo je zauważyć i zdążyć odskoczyć.

Po walce wejdź na wrak maszyny i zabierz działo, by zaczęła się scenka. Po niej wracajcie pod twierdzę Bastionu. Po kolejnej scence użyj zamontowanego działa i strzel w oznaczone miejsce, gdzie za skałami skrywa się czołg.

Zacznie się scenka, po której misja się zakończy.

Następnie: Horizon Forbidden West - Kulrut

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Horizon Forbidden West - Oko Ziemi

Komentarze