Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - jaki rodzaj łuku wybrać

Myśliwski, wojownika czy wyborowy.

W Horizon Forbidden West istnieją trzy rodzaje łuków - myśliwskie, wojownika i wyborowe. Jeśli nie wiesz, jaki typ jest odpowiedni dla ciebie, ta strona pomoże w podjęciu decyzji.

Jeżeli rozglądasz się również za innymi klasami oręża, dowiedz się, jaki typ broni wybrać.


Na tej stronie:


Typ łuku a dystans

Poniżej skrócone informacje, jeśli szukasz szybkiej odpowiedzi na pytanie:

  • łuki myśliwskie - na średni dystans, uniwersalne
  • łuki wojownika - na bliski dystans
  • łuki wyborowe - na daleki dystans

Przeczytaj kolejne sekcje, żeby poznać więcej informacji o każdym z rodzajów. Pamiętaj też, że możesz mieć na kole wyboru więcej niż jeden łuk, co sprawi, że będziesz mógł się lepiej dostosować do sytuacji.


Łuki myśliwskie

W dużym uproszczeniu można je porównać do karabinów szturmowych. Najlepiej sprawdzają się bowiem na średnim dystansie i są średnio wyważone.

Mają średni zasięg, ale również średni czas naciągu cięciwy (mniejszy niż wyborowych, a większy niż wojownika), a także średnią szybkostrzelność.

To najbardziej uniwersalny rodzaj łuków, który przyda się w większości przypadków. Z powodzeniem można go używać do walki na krótki i długi dystans, ale poradzi sobie znacznie gorzej niż pozostałe klasy.

Im większe naciągnięcie cięciwy, tym większe obrażenia.


Łuki wojownika

W dużym uproszczeniu można je porównać do pistoletów maszynowych. Używa się ich na krótkim dystansie, bo są bardzo lekkie.

Ze względu na to, że obrażenia nie zależą od stopnia naciągnięcia cięciwy, ich szybkostrzelność jest bardzo duża. Jednocześnie są dość niecelne, a strzały lecą trudną do wycelowania na dalszy dystans parabolą.

Łuków wojownika powinni używać gracze, którzy trzymają się blisko przeciwników i mają odpowiednio dużą odporność na obrażenia.


Łuki wyborowe

Używając tej samej analogii, można je porównać do karabinów snajperskich. Są ciężkie, ale wynagradzają to bardzo dużym zasięgiem i ogromnymi obrażeniami.

Szybkostrzelność łuków wyborowych jest zdecydowanie najniższa i całkowicie nie nadają się do walki na krótki dystans. Ponadto, ich celność drastycznie maleje przy poruszaniu się, a podczas wślizgu w ogóle nie można z nich korzystać.

Tego typu łuki to dobry wybór, jeśli wolisz się skradać i osłabiać wrogów - a nawet ich eliminować - z dystansu.

Następnie: Horizon Forbidden West - jak odrywać i odczepiać części maszyn

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Horizon Forbidden West - artysta: farby do twarzy, makijaż

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze