Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - czerwona roślina na ścianie, Ognioskra

Jak zniszczyć.

Podczas gry w Horizon Forbidden West wielokrotnie natkniesz się na czerwony kwiat na płaskich powierzchniach, np. ścianach lub murach. Ten wykwit - zwany Ognioskrą - możesz zniszczyć, ale potrzebujesz do tego specjalnego narzędzia.

Ognioskra (1) to rodzaj czerwonego wykwitu. Blokuje ona przejścia lub tunele.

Zdolność usunięcia Ognioskry zdobywamy w zadaniu głównym o nazwie Wrota śmierci. Do usuwania rośliny służy zapalnik, który zostaje zintegrowany z włócznią Aloy.

Po zdobyciu umiejętności, wystarczy podejść do Ognioskry i przytrzymać R2. Spowoduje to wybuch i stworzy wyrwę w ścianie. Pamiętaj, żeby po podpaleniu odskoczyć od rośliny, bo wybuch odrzuca Aloy. To szczególnie niebezpieczne w miejscach, w których łatwo spaść w przepaść.

Warto nadmienić, że po zdobyciu zapalnika, znalezione Ognioskry są na mapie zaznaczone białym ikonami (2).

Świat Horizon Forbidden West jest przepełniony tymi roślinami - rosną one nawet pod wodą! Zazwyczaj za ścianami blokowanymi przez Ognioskrę znajdziesz skrzynki z cennymi przedmiotami.

Następnie: Horizon Forbidden West - przyspieszanie czasu i zmiana pory dnia

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Horizon Forbidden West - szybka podróż: ogniska i pakiet szybkiej podróży

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze