Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - Ambasada

Wizyta w Samotnym Świetle i negocjacje oraz bitwa.

Pora na nieco krótszą misję w Horizon Forbidden West, lecz na pewno nikt nie będzie narzekać na brak akcji. Aloy musi udać się na miejsce negocjacji z plemionami zza zachodniej granicy, by mogła ruszyć na Zakazany Zachód.

Poniżej opis misji, wraz z najważniejszymi wskazówkami.


Na tej stronie:


Spotkanie z Tenakhtami

Na początku musisz po prostu dotrzeć do Samotnego Światła (1). To mała placówka, której zadaniem jest po prostu strzeżenie głównej bramy granicznej. Dotrzyj tam w dowolny sposób - wcześniej możesz zająć się misjami pobocznymi, jeśli chcesz zdobyć doświadczenie.

Podejdź do bramy i porozmawiaj ze strażnikami. Zacznie się scenka, w której dowiesz się, dlaczego nie możesz jeszcze przejść dalej. Po scence ruszaj za Lawanem (2).

Dotrzecie na szczyt bramy, gdzie zarządca rozmawia z kapłanem na temat negocjacji. Aloy włączy się do rozmowy w kolejnej scence - dosyć długiej. Wybór w trakcie rozmowy nie ma żadnego znaczenia dla fabuły czy postaci.

Po scence znajdziesz się już za bramą. Musisz po prostu iść na miejsce spotkania z plemionami.

Zacznie się długa scenka z wyjaśnieniem sytuacji. Potem pojawią się buntownicy przeciwni paktowaniem z Carjami i rozpocznie się walka. Kiedy przejmiesz kontrolę nad Aloy, dookoła będzie sporo wrogów. Kluczowe jest tutaj celowanie w zbiorniki (3) wierzchowców, najlepiej ognistymi strzałami.

Strzelaj też w jeźdzców, żeby ich zrzucać na ziemię. Pamiętaj, że strzelając w głowę - jeśli wróg nie ma hełmu - najczęściej zlikwidujesz przeciwnika jedną strzałą, jeśli cięciwa była maksymalnie napięta.


Miniboss: Grudda

Po paru chwilach walki z kolejnymi wrogami, do akcji wkroczy Grudda. To miniboss, który uczy nas, jak obchodzić się z energetycznymi tarczami. Są one niebieskie, ale w miarę jak uderzasz je włócznią, zmieniają kolor na fioletowy (4), co symbolizuje, że niedługo się wyłączą.

Gdy dezaktywuejsz tarczę przeciwnika, strzelaj z łuku w jego hełm (5) i inne podświetlone elementy pancerza. W ten sposób je zniszczysz, odsłaniając wrażliwe części ciała.

Poza tym, walka jest prosta. Pamiętaj tylko o unikach.

Po walce z Gruddą zacznie się scenka, po której misja zakończy się.

Następnie: Horizon Forbidden West - Wrota śmierci

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Horizon Forbidden West - Ku granicy

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze