Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Home Free to gra o przygodach bezdomnych psów - ruszył Kickstarter

W losowo generowanym mieście.

Symulatory przetrwania w rozmaitych warunkach są ostatnio bardzo popularne. Home Free to kolejny przedstawiciel gatunku, stawiający jednak na nieco inne podejście: wcielimy się w bezdomnego psa, zagubionego gdzieś w wielkim mieście.

Pieskie życie

Projekt trafił właśnie na Kickstarter, a deweloperzy zapewniają, że jest połączeniem wielu zainteresowań i pomysłów, dotyczących losowo generowanej zawartości, urbanizmu, poruszania się na czterech kończynach i - oczywiście - psów.

Akcja toczy się w otwartym świecie i nie brakuje elementów RPG. Musimy szukać jedzenia, schronienia i towarzyszy. Mapa jest generowana losowo, więc za każdym razem będziemy musieli od nowa odkryć, które restauracje oferują najlepsze odpadki i gdzie można bezpiecznie odpocząć.

Inne psy oraz ludzie mogą być przyjaźnie nastawieni, ale równie często będziemy musieli salwować się ucieczką. Home Free obejmuje także lokalny tryb wieloosobowy o nazwie Dog Park, z rywalizacją maksymalnie czterech psiaków.

Premierę zaplanowano wstępnie na jesień przyszłego roku, na PC i Maca. Twórcy chcą pozyskać co najmniej 50 tysięcy dolarów, co raczej jest formalnością - na 28 dni do końca zbiórki na koncie jest już ponad 36 tysięcy.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze