Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hollow Knight - szybka podróż: Stagway, Tram, Teleportacja

Szybkie pokonywanie dalekich tras.

Świat w Hollow Knight jest ogromny i wymaga częstego powrotu do wcześniej odwiedzonych lokacji. Przemierzanie go pieszo może być bardzo uciążliwe, jednak w grze znajdziemy aż trzy metody szybkiej podróży, które opisujemy poniżej.


Na tej stronie


Stagway - kolejka Chrząszczy

Pierwszą odblokowaną formą szybkiego transportu jest sieć Stagway. Po zapłaceniu wskazanej kwoty Geo na specjalnych stacjach, Ostatni Chrząszcz (1) zabierze nas do wybranego punktu.

Trasy Stagway rozciągają się po całym Królestwie Hollownest, jednak w dalsze trasy musimy wybrać się innym środkiem lokomocji.


Tram - pociąg

Sieć kolejowa sięga tam, gdzie kończą się trasy Stagway. Aby jeździć pociągiem, musimy zdobyć Tram Pass. Stacje kolejki mają zwykle industrialny wygląd. Jeśli znajdziemy je przed zdobyciem przepustki, to wyświetli się tekst „A door with an open slot”.

Pociąg to jednocześnie jedyna metoda szybkiej podróży, która nie niszczy delikatnych przedmiotów, jak na przykład Delicate Flower.


Dreamgate

Po zdobyciu 900 esencji, Seer (2) w lokacji Resting Grounds podaruje Rycerzowi zdolność teleportacji. Zaklęcie pozwala umieścić pojedynczy znacznik w niemal każdym miejscu świata gry, a potem przenieść się do niego z dowolnego, innego miejsca.

Liczba teleportacji jest nieograniczona, ale każdorazowo konsumuje jedną Esencję.

Nestępnie: Hollow Knight - Geo: monety, szybkie zbieranie

Spis treści: Hollow Knight - Poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hollow Knight - śmierć: konsekwencje, przywracanie pełnej many

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze