Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy wycofano z The Game Awards w ostatniej chwili?

Gra pojawi się podobno na kolejnym pokazie Sony.

Hogwarts Legacy - gra osadzona w świecie Harry'ego Pottera - była oczekiwanym gościem ubiegłotygodniowego The Game Awards, jednak ostatecznie nie pojawiła się na gali. Według nieoficjalnych informacji, wydawca wycofał tytuł z wydarzenia w ostatniej chwili.

Obecność Hogwarts Legacy na TGA 2021 zapowiadało kilku leakerów, a nawet sami organizatorzy wydarzenia, publikując tweeta z unoszącymi się świecami.

Skąd więc decyzja o wycofaniu? Informatorka Millie A zaoferowała nieco kontekstu sytuacji. Stwierdziła, że produkcja Avalanche Software „padła ofiarą” kontrowersyjnych wypowiedzi J.K. Rowling z ubiegłego roku, przez wielu uznawanych za transfobiczne.

„Warner Bros. [wydawca - red.] jest bardzo ostrożny, jeśli chodzi o tę grę” - tłumaczy Millie A. „Wygląda na to, że jak na razie niepewność i ostrożność wygrywają”.

Informatorka udostępniła też interesujący tweet gromadzącego informacje o grach na konsole Sony profilu na Twitterze o nazwie Latest PS5.

„Warner Bros. w ostatniej chwili podjął decyzję o wycofaniu Hogwarts Legacy z The Game Awards” - głosi wpis. „Grę zastąpiono wygenerowanym komputerowo trailerem Wonder Woman”.

Według Latest PS5, gra Avalanche Software pojawi się na zbliżającym się podobno wydarzeniu poświęconym produkcjom zmierzającym na PlayStation.

Od dłuższego czasu nie poznaliśmy żadnych nowych informacji o Hogwarts Legacy - nie widzieliśmy też gameplayu. Mimo wszystko, gra ma zadebiutować w 2022 roku.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze