Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy pozwoli poczuć magię na PS5? Twórcy dzielą się szczegółami wykorzystania pada

Oraz możliwości konsoli.

Twórcy Hogwarts Legacy - RPG osadzonego w świecie Harry’ego Pottera - ujawnili szczegóły na temat wykorzystania w grze możliwości PS5 i pada do konsoli. Zapewniają, że „Dualsense to przedłużenie różdżki.

Jak wyjaśniają deweloperzy ze studia Avalanche Software we wpisie na oficjalnym blogu PlayStation, adaptacyjne spusty kontrolera postawią opór podczas każdego rzucanego zaklęcia - zarówno podstawowego, jak i wzmocnionego.

Natomiast dzięki adaptacyjnym wibracjom gracze „poczują” używanych czarów - autorzy celowo ograniczyli drgania do prawej strony pada, by użytkownik miał wrażenie, że korzysta z faktycznej różdżki. Funkcje sprzętu znalazły zastosowanie także w innych rozgrywki, w tym w locie na miotle lub hipogryfie oraz miażdżeniu składników dla eliksirów.

Na tym nie koniec: światło kontrolera będzie pulsowało w barwach domu, do którego należy prowadzona postać - czerwonym i złotym Gryffindoru, zielonym i srebrnym Slytherinu, niebieskim i brązowym Ravenclavu lub żółtym i czarnym Hufflepuffu.

To nie wszystko, bo ujawniono, że Hogwarts Legacy na PS5 zaoferuje dwa tryby działania - jakościowy i wydajnościowy. Szczegółów o obu opcjach nie ujawniono, ale potwierdzono, że gra pozwoli na zabawę w 4K, więc niewykluczone, że taka rozdzielczość pojawi się w pierwszym wariancie.

Nie zabraknie też audio 3D, umożliwiającego usłyszenie każdego odgłosu, w tym trzasku ognia i bulgoczących eliksirów. Osoby grające bez słuchawek mogą zaś liczyć na dodatkowe dźwięki - między innymi trzepotanie skrzydeł hipogryfa. Do tego szybkie wczytywanie produkcji.

Hogwarts Legacy ukaże się w tegorocznym okresie świątecznym, choć dokładna data premiery nie jest znana. Tytuł zmierza nie tylko na PS5, ale również PC, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze