Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy jednak nie ukaże się w tym roku - znamy datę premiery

Kolejne opóźnienie.

Oczekiwane Hogwarts Legacy nie ukaże się w tym roku. Datę premiery ustalono na 10 lutego na PC, PlayStation i Xboksy. Termin dla Nintendo Switch poznamy w przyszłości.

„Zespół jest podekscytowany, by pozwolić wam zagrać, ale potrzebujemy nieco więcej czasu na przygotowanie najlepszych możliwych wrażeń” - napisano w komunikacie na Twitterze. To kolejne opóźnienie produkcji, która według pierwotnych planów miała ukazać się jeszcze w 2021 roku.

Co interesujące, już w styczniu dziennikarz Colin Moriarty sugerował, że „gra nie ukaże się w tym roku i ma jakieś problemy”. Jak się okazało, miał rację. Wtedy mężczyznę krytykowano za wywołanie zamieszania, ponieważ na oficjalnej stronie - jakby w odpowiedzi - wyraźnie napisano „Gra wideo Hogwarts Legacy ukaże się w tym roku”.

Za Hogwarts Legacy odpowiada Avalanche Studios. Akcję osadzono w XIX wieku, a więc na długo przed wydarzeniami z książek J.K. Rowling. Wcielimy się w ucznia tytułowej szkoły.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze