Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hideo Kojima zapewnia: moje studio pozostaje niezależne

Japończyk ucina spekulacje.

Kilka dni temu do grafiki na stronie, która pokazuje zespoły deweloperskie z grupy PlayStation Studios, dodano obrazek z Death Stranding, co wzbudziło podejrzenia, że Sony wykupi Kojima Productions. Zaprzecza jednak temu sam Hideo Kojima.

Spekulacje o możliwym przejęciu studia przez producenta PS5 spotęgował sam Japończyk, który pochwalił się zaktualizowanym banerem na Twitterze. Dzisiaj jednak Japończyk odniósł się do sprawy.

Przepraszam za nieporozumienie, ale Kojima Productions było i pozostanie niezależnym studiem” - zapewnia deweloper z Kraju Kwitnącej Wiśni.

W międzyczasie pojawiły się niepotwierdzone wieści o projekcie, który Hideo Kojima przygotowuje podobno dla konsol Xbox. Dziennikarz Jeff Grubb z serwisu VentureBeat twierdzi, że „jeszcze kilka tygodni temu” umowa między Japończykiem a Microsoftem wciąż obowiązywała.

Jak pisze serwis VGC, redaktor poruszył kwestię tajemniczego projektu na antenie autorskiego podcastu, odnosząc się do wywołanych przez wspomniany baner spekulacji o możliwym zakupie Kojima Productions przez Sony.

Według nieoficjalnych informacji sprzed kilku miesięcy, Kojima i Microsoft podpisali list intencyjny, w którym wyrazili chęć stworzenia i wydania nowego tytułu na platformy Xbox.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze