Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hideo Kojima pobił dwa rekordy Guinnessa - dzięki popularności na Twitterze i Instagramie

Reżyser gry wideo z największą liczbą obserwujących.

Hideo Kojima pobił rekordy Guinnessa w dwóch niecodziennych kategoriach. Twórcę Death Stranding uznano za reżysera gry wideo z największą liczbą obserwujących na Twitterze i Instagramie.

W pierwszym z wymienionych portali angielskojęzyczny profil dewelopera śledzi łącznie 2,8 miliona użytkowników. Natomiast na drugim z serwisów projektant zgromadził w sumie nieco ponad 880 tysięcy fanów.

O nagrodzeniu Hideo Kojimy poinformowało oficjalne konto Księgi Rekordów Guinnessa na Twitterze. Później sam Japończyk opublikował fotografię przedstawiającą uzyskane dyplomy z certyfikatem.

Twórca nie tylko zajmuje się rozwijaniem kolejnych projektów, ale jest także bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Na swoich profilach - japońskim i anglojęzycznym - regularnie udostępnia kolejne wpisy.

Zobacz: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Kategorie, w których Kojima pobił rekordy Guinnessa, są specyficzne i nie oznaczają, że jest najpopularniejszym deweloperem na Twitterze. Przykładowo na wspomnianym portalu Markusa „Notcha” Perssona - autora Minecrafta - obserwuje 3,7 miliona osób.

Najnowszym dziełem Japończyka jest wydane w ubiegłym tygodniu Death Stranding. Akcję tytułu osadzono w alternatywnym świecie, gdzie USA nie istnieją, zastąpione przez Zjednoczone Miasta Ameryki (UCA). Bohater - Sam - musi zjednoczyć państwo.

Produkcja dostępna jest na razie na PS4, ale latem 2020 roku trafi też na PC.

Następnie: Sześć godzin podróży samolotem w symulatorze pasażera - w czasie rzeczywistym

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze